Polecamy

Charytatywny Mikołajkowy Maraton fitness dla Leonka - moc atrakcji w szczytnym celu

Już 8 grudnia w Stąporkowie odbędzie się Charytatywny Mikołajkowy Maraton fitness dla Leonka. Na uczestników czeka szereg atrakcji, nie tylko sportowych. Spotted: Media patronuje medialnie wydarzeniu.

Serce Leonka

Mały Leon jest mieszkańcom gminy Stąporków dobrze znany. Kiedy w 2017 roku media nagłośniły historię dziecka, którego życie było zagrożone jeszcze przed narodzinami, wielu zdecydowało się pomóc.  

Tuż po Świętach Bożego Narodzenia, podczas kontrolnego badania w 26 tygodniu ciąży, okazało się, że serce naszego synka najprawdopodobniej jednak nie jest zbudowane prawidłowo. (...)  Badanie echokardiologiczne potwierdziło wadę serca, w dodatku bardzo ciężką i złożoną. Okazało się, że nasz synek Leon ma HLHS (Hypoplastic Left Heart Syndrome), czyli niedorozwój lewego serca z istotną restrykcją międzyprzedsionkową oraz zarośniętymi zastawkami mitralną i aortalną. Jego serce ma tylko jedną komorę, a otwór pozwalający zachować krążenie krwi po urodzeniu jest zbyt wąski. Teraz Leon jest bezpieczny, jednak gdy weźmie pierwszy oddech rozpocznie się kaskada procesów fizjologicznych, jakie występują u każdego noworodka - otwór między przedsionkami zacznie się zamykać a dla Leona oznacza to śmierć.

Dziś już wiadomo, że między innymi dzięki pomocy wielu osób dobrej woli i ogromnej mobilizacji nie tylko w gminie Stąporków, ale w całym powiecie, udało się doprowadzić do operacji i podania specjalistycznego leku tuż po urodzeniu

Jeśli wszystko potoczy się szczęśliwie Leona będą czekały jeszcze przynajmniej dwie operacje - gdy będzie miał 6 miesięcy i kolejna w trzecim roku życia - pisano wtedy na stronach, za pośrednictwem których odbywała się zbiórka pieniędzy.

Chłopiec urodził się 4. kwietnia 218 roku w klinice uniwersyteckiej w Munster w Niemczech. Już 12 kwietnia prof. Edward Malec oraz docent Katarzyna Januszewska i zespół lekarzy wykonali operację Norwooda. Tydzień później Leon został przewieziony z oddziału intensywnej terapii na oddział kardiologii dziecięcej, gdy upłynął kolejny tydzień wraz z rodzicami był już w domu.

Wiadome jednak było, że to nie koniec walki o zdrowie dziecka. Konieczne były jeszcze dwie operacje na otwartym sercu, cewnikowanie serca oraz mnóstwo badań. Na te cele również zbierano środki i tu również nie zabrakło osób chcących wesprzeć rodzinę.

źr. corinfantis.org

Wprawdzie w październiku tego roku udało się zebrać pełną kwotę na drugi, wiadomo jednak że kolejne kroki w drodze Leona po zdrowie będą wciąż kosztowne, dlatego nadal można wspomagać jego leczenie.

Moc  atrakcji w szczytnym celu

Szóstka trenerów, sześć godzin treningu, kilkunastu sponsorów. Charytatywny Mikołajkowy Maraton fitness dla Leonka to wydarzenie, w którym udział może wziąć każdy, nie tylko stali bywalcy siłowni czy zajęć sportowych. Jego pomysłodawczynią jest Małgorzata Al Kordi, trenerka, właścicielka FD Fit and Dance. Na Facebooku publikowane są atrakcje przygotowane dla uczestników maratonu, który 8 grudnia odbędzie się na hali sportowej w Stąporkowie. Dochód zostanie przekazany na leczenie małego Leonka.  

Ci, którzy będą skorzystać z zajęć, będą mieć do dyspozycji sześć różnych treningów. 

Poprowadzą je m.in:

Małgorzata AlKordi  - FD Fit and Dance

 

TRENER: Aerobik & Step Licence A Instructor; Osobisty Doradca Treningowy; Instruktor Sportu Taniec; Instruktor Rekreacji Ruchowej Fitness; Trener Blackroll; Trener Fit and Jump; Trener Bungee Gym.

ZAJĘCIA : FD Fit and Dance Stąporków: Jump, Akademia Holistyczna Skarżysko-Kamienna: Jump, Bungee Gym, Treningi personalne; MGOKiS: zajęcia taneczne dla dzieci

 Patryk Grzegorczyk - Trener personalny, trener MMA, trener gimnastyki

ZAJĘCIA:

Akademia Holistyczna Skarżysko-Kamienna 
- Treningi sylwetkowe 
- Treningi siłowe 
- Treningi gimnastyczne
- Treningi Mma 
- Treningi kalisteniczne

Monika Cholewińska - Klub Balans w Końskich

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

INSTRUKTOR:

* Zajęć Grupowych- Aerobic&Step Licencja B IFAA
* Licencjonowany Instruktor deepWORK
* liczne szkolenia z zakresu Zdrowego Kręgosłupa, Stretchingu i Body Ball
* Na co dzień prowadzi zajęcia w koneckim klubie Balans. Na maratonie zaprezentuje drugą swoją miłość - trening metaboliczny w nieco złagodzonej wersji, aby każdy mógł spróbować swoich sił.

Kaja Gajewska - trener personalny, instruktor fitness

Obraz może zawierać: 15 osób, uśmiechnięci ludzie, jedzenie

ZAJĘCIA:

* Zajęcia fitness MG FIT Stąporków
- zajęcia interwałowe
- zajęcia aerobowe
- zajęcia Aero - Zumba

* Zajęcia personalne - tworzenie planów treningowych

* Dobór planu żywieniowego

Katarzyna Sykuła - Pole Dance

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

Katarzyna długo trenowała pływanie, następnie związała się z triathlonem, a po triathlonie zaczęła biegać w biegach długodystansowych. Przygodę z Pole Dance zaczęła ponieważ chciała spróbować czegoś kobiecego, a nie tylko siłowego i wytrzymałościowego. Na rurze trenuje amatorsko.

Specjalnie dla uczestników z racji mikołajek Kasia zrobi pokaz do świątecznej piosenki Po pokazie będzie można spróbować różnych figur oraz spinów.

Nie tylko na sportowo

Podczas wydarzenia nie zabraknie innych atrakcji dla uczestników. Przygotowano m.in. specjalny pokaz zespołu eMGie "Układ dla Leonka", konsultacje z dietetykiem Beatą Sabuk (dla pierwszych 5 osób karta rabatowa o wartości 50 zł na pierwsza wizytę), stoisko kosmetyków Mary Kay (20 proc. ze sprzedaży gotowych Zestawów Świątecznych, które można podarować pod choinkę ukochanej osobie przeznaczone zostanie na leczenie Leonka) i poczęstunek.

Obraz może zawierać: 6 osób, w tym Małgorzata AlKordi, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą

Warto zaglądać na profil wydarzenia na Facebooku (TUTAJ), tam ciągłe aktualizacje atrakcji. 

 

Sponsorzy: Brandioo, Buźka - sklep dziecięcy, FD Fit and Dance, Delikatesy Centrum, Optotom, EuroLine, Cleaner, Ruda Manufaktura, Ola ! Salon Fryzjerski, Akademia Holistyczna, Prezes OSP Gosań, Mleczarnia Końskie, Salon Fryzjerski - Sylwia Mastalerz, Investoor.eu, Indigo Joanna Wrzecionowska, Liber.

Patronat: burmistrz Dorota Łukomska

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media