Polecamy

Radni wybrali nowy Zarząd Powiatu Skarżyskiego. Starostą został Artur Berus (ZDJĘCIA) Wyróżniony

W czwartek, 29 listopada odbyła się II Sesja Rady Powiatu Skarżyskiego w kadencji 2018-2023. Jej najważniejszym punktem był wybór nowego Zarządu Powiatu. Na stanowisku starosty w tej kadencji Jerzego Żmijewskiego zastąpi Artur Berus, dotychczasowy wicestarosta.

Już pierwsze, najważniejsze głosowanie pokazało, że zawiązana między Koalicją Obywatelską, Wspólnotą Samorządową i jednym członkiem SLD współpraca została utrzymana. Głosami 10 do 9 Artur Berus został wybrany nowym starostą skarżyskim.
O to stanowisko Berus rywalizował ze zgłoszonym przez Grzegorza Małkusa Mariuszem Bodo, radnym miejskim i naczelnikiem wydziału organizacyjnego w starostwie.

Kontynuacja podjętych w minionej kadencji działań, dokończenie ważnych inwestycji i dalsza współpraca z samorządem gminnym – to główne cele nowego starosty, Artura Berusa.

Jako wicestarosta pod swoim zwierzchnictwem Artur Berus miał sprawy szpitala powiatowego w Skarżysku-Kamiennej i to prawdopodobnie zostanie bez zmian. I bez zmian pozostanie współpraca z prezydentem miasta, Konradem Kronigiem.

W kolejnych głosowaniach niespodzianek nie było. Dalszy skład zarządu powiatu to kolejno: Anna Leżańska (KO) jako wicestarosta, Katarzyna Bilska (KO) i Tadeusz Bałchanowski z SLD jako etatowi członkowie zarządu. właśnie głos byłego burmistrza Suchedniowa zagwarantował większość w głosowaniach. To prawdopodobnie jeszcze niepełny skład, dołączyć ma także Adam Ciok, jako członek nieetatowy, do tego potrzebna jest jednak zmiana statutu.

Artur Berus na stanowisku starosty zastąpił Jerzego Żmijewskiego, który funkcję tę pełnił dwukrotnie. „Nowemu zarządowi zostawiamy dobrze poukładany budżet” – mówił, podsumowując ostatnie cztery lata.

Zawiązana i utrzymana koalicja do 10 głosów radnych KO, Wspólnoty i członka SLD, w opozycji pozostaje PiS z siedmioma mandatami oraz dwaj radni SLD.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media