Polecamy

Czekoladowy rozbójnik w areszcie

Czekoladowy rozbójnik w areszcie Czekoladowy rozbójnik w areszcie

Za udział w kradzieży rozbójniczej odpowie 19 – latek zatrzymany przedwczoraj przez skarżyskich policjantów. Decyzją sądu najbliższe 7 tygodni nastolatek spędzi w areszcie. Finalnie grozi mu nawet do 12 lat za kratkami.

Do zdarzenia doszło w środowy wieczór. Do jednego ze skarżyskich supermarketów weszło dwóch młodych mężczyzn, którzy udali się do regału ze słodyczami. Uwagę pracownicy sklepu przykuł fakt, że żaden z nich nie wziął koszyka na zakupy. Po chwili kobieta zauważyła, jak jeden z nich chowa czekolady do papierowej torby, a następnie kierują się w stronę drzwi wejściowych do sklepu. Jak się okazało, na zewnątrz czekał ich wspólnik, który zainicjował otwarcie się drzwi, aby umożliwić wyjście swym kompanom.

Sprzedawczyni postanowiła zatrzymać rabusiów i zastawiła drogę niosącemu skradziony towar. Wtedy on odrzucił „fanty” i mocno odepchnął pracownicę sklepu. A następnie po zabraniu słodkich łupów, wszyscy trzej mężczyźni uciekli ze skradzionymi czekoladami. Straty oszacowane zostały na przeszło 300 złotych. Zaraz na miejsce przyjechali też wezwani policjanci, którzy nieopodal sklepu, zatrzymali jednego z trzech mężczyzn biorących udział w kradzieży. Okazał się nim 19 - latek z Radomia, wiele razy notowany za podobne przestępstwa. W chwili zatrzymania miał przeszło 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj radomianin został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej. Dziś w skarżyskim sądzie orzeczony został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 7 tygodni. Za przestępstwo którego dopuścił się może trafić do więzienia nawet na 12 lat. Obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych dwóch sprawców zdarzenia.

Opr. JG
Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media