fbpx

Polecamy

Po pierwszej sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej (ZDJĘCIA)

W czwartek odbyła się I w tej kadencji sesja Rady Miasta. Podczas obrad wybrano nowego przewodniczącego i jego zastępców, jednym z ważniejszych punktów było też zaprzysiężenie prezydenta Skarżyska.

Nowo wybrani radni miejscy złożyli ślubowanie i tak rozpoczęła się kadencja 2018-2023. Ci Zapewniali, że będą działać dla dobra miasta i lokalnej społeczności.

Kolejnym ważnym punktem był wybór przewodniczącego i zastępców w prezydium Rady Miasta.

Tu zmian nie ma. Leszek Golik był przewodniczącym także w poprzedniej kadencji. Na tę funkcję zgłoszono także Mariusza Bodo z PiS (który był też kandydatem na prezydenta miasta) oraz Bogusława Cioka, który jednak nie wyraził zgody na swoją kandydaturę. Golik otrzymał 11 głosów na 21.

Dalej radni w tajnym głosowaniu wybierali zastępców przewodniczącego. Zgłoszono Piotra Brzezińskiego z PiS, Bogusława Cioka (WS) i Marka Gąskę (PiR). Tu wybrano Marka Gąskę i ponownie, Bogusława Cioka.

Skład nowego prezydium potwierdzałoby zawiązaną jeszcze przed drugą turą wyborów na prezydenta miasta koalicję, w skład której weszło jedenastu radnych z trzech ugrupowań: PiR, WS i KO.

Na zakończenie zaprzysiężono na kolejną kadencję Konrada Kroniga, prezydenta Skarżyska-Kamiennej.

Prezydent dziękował mieszkańcom za wszystkie oddane na niego głosy, zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze wyborów. To duży kredyt zaufania i obiecuję, że będę sumiennie go spłacał przez najbliższe 5 lat – mówił podczas sesji. I, podobnie jak prezydium, zachęcał wszystkich radnych do współpracy ponad podziałami.

Później przyszedł czas na pijalne gratulacje i życzenia dla prezydenta.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media