Polecamy

Mieszkaniec Skarżyska groził prezydent Warszawy, że ją zabije za odwołanie Marszu Niepodległości (wideo, zdjęcia) Wyróżniony

Mieszkaniec Skarżyska groził prezydent Warszawy, że ją zabije za odwołanie Marszu Niepodległości / foto: flickr.com Mieszkaniec Skarżyska groził prezydent Warszawy, że ją zabije za odwołanie Marszu Niepodległości / foto: flickr.com

Mężczyzna, który groził prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz, mieszka w Skarżysku-Kamiennej. Został on zatrzymany w mieszkaniu przez policjantów z z komendy stołecznej oraz z Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej.

6 i 7 listopada w jednym z serwisów społecznościowych pojawiły się posty zamieszczone przez polskiego internautę związane z podejmowanymi decyzjami w sprawie Marszu Niepodległości. Prezydent Warszawy złożyła zawiadomienie, z którego wynikało, że zamieszczone posty wzbudziły u niej obawy o życie i zdrowie oraz miały na celu zmianę stanowiska w kwestii wyrażenia zgody na przeprowadzenie Marszu Niepodległości. W tej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, które zostało objęte nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Podjęte działania pozwoliły na identyfikację osoby, która mogła być autorem tych postów oraz wytypowanie miejsca jej pobytu i aktywności. W godzinach wieczornych, w dniu 8 listopada w Skarżysku Kamiennej, policjanci Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP i Komendy Stołecznej Policji zatrzymali podejrzewanego 62-letniego mężczyznę. Początkowo chciał on wprowadzić w błąd funkcjonariuszy ukrywając sprzęt, za pomocą którego komunikował się w Internecie. 

W wyniku analizy zawartości urządzenia policjanci wykryli także inne treści wskazujące na formułowanie gróźb pod adresem innych osób, organizacji i koncernów mediowych.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Stołecznej Policji. Zatrzymany 62-latek najprawdopodobniej usłyszy zarzuty związane z wywieraniem wpływu przemocą lub groźbą na czynności urzędowe organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Biuro do Walki z Cyberprzestępczością KGP/ mw / wsz

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media