Polecamy

"Jak Pstryk i Bzik zostali oświetleni" przedstawienie teatralne w ZSP (ZDJĘCIA)

We wtorek, 2 października na małej Sali gimnastycznej w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku-Kamiennej dzięki wolontariuszom Fundacji PGE Pomagamy odbyło się przedstawienie teatralne pt: „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”.

W celu realizacji projektu wolontariusze uczestniczyli w konkursie, do którego zgłoszono 111 aktywności. Po ocenie kapituły, 50 najwyżej ocenionych projektów otrzymało od Fundacji PGE dofinansowanie w kwocie 5 tys. złotych na realizację zaplanowanych działań. W gronie zwycięskich projektów, znalazł się ten dotyczący wymiany oświetlenia realizowany w Przedszkolu Publicznym nr 16 w Skarżysku-Kamiennej przez Piotra Brzezińskiego i trójkę jego współpracowników: Agnieszkę Tarka-Kaletę, Justynę Brzezińską i Łukasza Kaletę.

W tym niemal rodzinnym przedsięwzięciu najważniejsza jest troska o zdrowie i dobre samopoczucie dzieci, gdyż wolontariusze PGE wymienili prawie 100 przestarzałych punktów oświetleniowych w czterech salach przedszkolnych na energooszczędne panele LED-owe. Pod koniec roku szkolnego odbyło się również spotkanie edukacyjne z przedszkolakami, podczas którego utworzono kącik młodego majsterkowicza elektryka, a także przekazano dla przedszkola zabawki.

W dniu dzisiejszym, przedstawieniem dla dzieci pt. „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” zakończył się projekt wolontariacki.

Aktorzy z grupy teatralnej O Rety z Lublina w sposób bajkowy przedstawili dzieciom jak bezpiecznie należy korzystać z urządzeń elektrycznych , jak powstaje prąd elektryczny, kiedy może być niebezpieczny, jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, a także jak efektywnie wykorzystywać energię elektryczną. Jako lider zespołu wolontariackiego składam serdeczne podziękowania wolontariuszom za ich zaangażowanie, bezinteresowną pomoc oraz poświęcony czas.

PGE foto: AC

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media