Polecamy

Internetowy oszust w rękach policji

Wczoraj skarżyscy funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 20 – letniego mieszkańca miasta podejrzewanego o dokonywanie oszustw za pomocą jednego z internetowych portali aukcyjnych. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej zatrzymali wczoraj mężczyznę podejrzewanego o dokonywanie oszustw za pośrednictwem internetu. 20 – letni skarżyszczanin na jednym z portali aukcyjnych oferował do sprzedaży karty pamięci, pendrivy oraz gry na konsole. Nabywcami byli klienci z całego kraju.

Po wpłaceniu pieniędzy, nie otrzymywali jednak zakupionego towaru. Mężczyzna uprawiał swój proceder przez kilka miesięcy, a z dotychczasowych ustaleń wynika, że mógł oszukać nawet kilkadziesiąt osób. Drobiazgowa praca funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej doprowadziła do jego zatrzymania i przedstawienia mu zarzutów.

Trwają czynności zmierzające do ujawnienia kolejnych ofiar przestępczej działalności 20 – lata.

Za tego rodzaju przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 8 lat pobytu za kratkami.

Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media