Polecamy

Wizyta Premier Beaty Szydło w Skarżysku-Kamiennej (ZDJĘCIA)

W sobotę 9 maja w Skarżysku – Kamiennej gościła wicepremier ds. społecznych Beata Szydło. Najpierw uczestniczyła w otwarciu Xi Integracyjnego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „Muzyką do nieba”, później zaś w Państwowej Szkole Muzycznej spotkała się z mieszkańcami.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Polska jest jedna”. Już jakiś czas temu politycy partii rządzącej ruszyli w trasy po kraju i kolejno odwiedzają poszczególne miejscowości by, jak mówią, rozmawiać z Polakami i słuchać ich opinii. Choć nie znamy jeszcze daty wyborów to przygotowania do nich trwają w najlepsze, bo tym właśnie są wizyty polityków PiS polskich miastach.

W takim duchu właśnie zorganizowano spotkanie w PSM w Skarżysku – Kamiennej.

- Dziś wszyscy w Polsce oczekują zjednoczenia i mówienia o jedności bo czasami kiedy obserwuje się debatę publiczną, można odnieść wrażenie że Polacy są skłóceni i podzieleni – tak rozpoczęła je Beata Szydło.

W dalszej części wicepremier mówiła o programach, które partii rządzącej dotąd udało się zrealizować, o tych które są w trakcie, o projektach, które w najbliższym czasie zostaną rozpoczęte.

Sporo uwagi poświęcono programowi 500 Plus, podniesieniu minimalnego wynagrodzenia, emerytury i obniżeniu wieku emerytalnego.

- Prawo i Sprawiedliwość musi wygrać kolejne wybory po to, by ugruntować przeprowadzone już reformy. Musimy pokazać, że jesteśmy biało – czerwoną drużyną – mówiła do swoich zwolenników wicepremier.

Pytania dotyczyły m.in. reformy oświaty, realizacji programu „Strzelnica w każdym powiecie”, reparacji wojennych dla Polski, a także służby zdrowia.

Temat wyborów samorządowych szerzej pojawił się dopiero w czasie rozmowy z mieszkańcami. Wicepremier zachęcała do kandydowania młodych ludzi, których na sali można było policzyć na palcach jednej ręki...

- Muszą sobie państwo zadać pytanie, czy obecny prezydent jest dobrym prezydentem, czy radny w mojej dzielnicy jest w porządku. Jeśli tak, to niech sprawuje swoją funkcję kolejną kadencję. Jeśli nie, to może czas wskazać kogoś innego – mówiła premier, nie padły jednak żadne słowa poparcia dla któregoś z potencjalnych kandydatów na prezydenta Skarżyska – Kamiennej.

Spotkanie poprowadził Mariusz Bodo, przewodniczący klubu PiS w Skarżysku – Kamiennej. Obecni byli parlamentarzyści, m.in. Anna Krupka, Krzysztof Lipiec, Maria Zuba, Marek Kwitek, Andrzej Kryj, Bogdan Latosiński, Krzysztof Słoń, Andrzej Pruś i wicewojewoda Andrzej Bętkowski.

Na Sali zgromadzili się głównie zwolennicy partii rządzącej.

1 komentarz

  • Piotr
    Piotr sobota, 09 czerwiec 2018 20:21 Link do komentarza

    A dlaczego ja nic nie wiedziałem ??? Miałbym parę pytań do tej pani. Zero informacji o wizycie, czyżby się bali ??? Suweren też jakiś taki - nijaki, by dosadniej nie powiedzieć. Żałuję, że mnie tam nie było :(

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media