Polecamy

Seniorze bądź czujny, oszuści nie odpuszczają!

Pomimo licznych apeli osoby starsze i w podeszłym wieku nadal padają ofiarami oszustów. Wczoraj 89 – letnia mieszkanka Skarżyska – Kamiennej przekazała przestępcom 13 000 złotych. Kobieta uwierzyła mężczyźnie, który skontaktował się z nią telefonicznie. Przedstawiając się za policjanta nakazał jej wydanie pieniędzy w zamian za „załatwienie sprawy” jej syna, który spowodował wypadek.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po południu. Około godziny 12.30 do seniorki zadzwonił mężczyzna, który oświadczył, że jest policjantem, zaś syn kobiety spowodował wypadek. Aby sprawę „załatwić” trzeba zapłacić osobom poszkodowanym w tym wypadku. 89 – latka uwierzyła oszustowi i przekazała 13 000 złotych „fałszywemu policjantowi”, który przyszedł po odbiór gotówki.

Również wczoraj oszuści usiłowali w podobny sposób wyłudzić pieniądze od innej mieszkanki miasta. Jednak ta zachowała czujność i nie dała się zwieść przestępcom.

Pamiętajmy!!! Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. Odbierając telefon od osób, które żądają wydania gotówki, bądź jej wypłacenia z banku, bądźmy pewni, że to oszuści. Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. O takich przypadkach niezwłocznie informujmy policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych.

Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media