Polecamy

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych na stażu w Portugalii (ZDJĘCIA)

Choć Braga przywitała uczestników stażu deszczem, to humor i zapał do pracy nie opuszczały ich do końca dwutygodniowego pobytu w Portugalii.

Szesnastoosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Technicznych, wśród których byli budowlańcy, elektrycy i fototechnicy, podnosiła swoje kwalifikacje zawodowe i kompetencje językowe w ramach projektu „Development of vocational abilities and the knowledge of European labour market as a way to professional success” realizowanego w ramach Erasmus+. Instytucja przyjmująca, BragaMob, zapewniła stażystom możliwość pracy w renomowanych przedsiębiorstwach związanych ściśle z ich specjalizacjami. Były to BURGOMÉTRICO – LDA, Jose Carvalho Moreira – Lda, Quadrisol, Unipessoal Lda, Expressinstal - Instalações Eléctricas Lda, Silfa Energia, Sinopse oraz Omega Vídeo.

Uczniowie spotkali się z miłym przyjęciem i profesjonalną atmosferą. Ich zawodowy poziom znalazł uznanie w oczach pracodawców i kilku stażystów otrzymało nawet za swą pracę wynagrodzenie. Czas po zajęciach wypełniony był poznawaniem portugalskiej kultury, zwiedzaniem Bragi, a także wycieczkami do Porto, Viana do Castelo, Valency, a także do hiszpańskiego Vigo, gdzie kilku śmiałków zażyło kąpieli w oceanie.

Dwa pracowite tygodnie minęły niezwykle szybko. Żal z opuszczenia Bragi był tym większy, że towarzyszyła już temu piękna portugalska wiosna. Już jesienią kolejne grupy uczniów „technika” odbywać będą zagraniczne staże.

Warto być uczniem ZST.

ZST foto: ZST

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media