Polecamy

Konferencja Marzeny Okły-Drewnowicz przy rondzie turbinowym na DK 42 (ZDJĘCIA+WIDEO)

We wtorek 22 maja odbyła się konferencja prasowa poseł Marzeny Okły-Drewnowicz przy nowo wybudowanym rondzie turbinowym na drodze krajowej nr 42 w Skarżysku-Kamiennej.

Dzisiejsza konferencja była odpowiedzią na piątkowe spotkanie parlamentarzystów i przedstawicieli PiSu pod rondem.

Posłanka podważa prawdziwość argumentów osób które przypisują sobie starania w sprawie przebudowy skrzyżowania.

Fragment interpelacji Pani poseł:

"Zgodnie z informacją otrzymaną z GDDKiA w Warszawie z dnia 21.10.2015r. przebudowa przedmiotowego skrzyżowania na rondo została ujęta w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023r W ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Działania te miały być realizowane w ramach zadania mającego na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej nr 42 w województwie świętokrzyskim w Skarżysku-Kamiennej. Zadanie to posiadało uzgodniony Program Inwestycji oraz zabezpieczone środki finansowe w planie na 2016r.

Jak czytamy w odpowiedzi na interpelację 11 września 2015 roku został zatwierdzony w/w program inwestycji, w którym znajdowało się zadanie pt: "Budowa ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z ul. Krakowska.

Ponadto 29 lutego resort infrastruktury i budownictwa zaakceptował, a tym samym skierował do realizacji listę zadań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego na rok 2016. Na w/w liście znajduje się również przebudowa w/w skrzyżowania. Środki na realizację zadania zostały zapewnione.

Więcej w materiale wideo.

W.S foto: AC

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media