Polecamy

Kolejny cios w nielegalny hazard (FOTO)

Wczoraj policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku - Kamiennej wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Kielcach przeprowadzili na terenie miasta działania, w trakcie których zabezpieczyli 3 automaty i 3 specjalne monitory przeznaczone do nielegalnych gier hazardowych, a także przeszło 900 zł w gotówce.

Skarżyscy kryminalni stawiający na co dzień czoła przestępczości gospodarczej wraz z funkcjonariuszami celno - skarbowymi mieli podejrzenia, że w jednym z lokali na terenie miasta, prowadzona jest nielegalna działalność hazardowa. Wczoraj podczas prowadzonych wspólnie czynności stróże prawa ujawnili 3 automaty oraz 3 specjalne monitory przeznaczone do nielegalnych gier hazardowych.

Ponadto zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 900 zł pochodzące prawdopodobnie z przestępczego procederu. Warto nadmienić, że opisane monitory stanowią swego rodzaju novum w obszarze nielegalnego hazardu, a wczorajsze zatrzymanie takich urządzeń było pierwszym przypadkiem w skali województwa, a być może kraju. Monitory miały dotykowy wyświetlacz, a „nabijanie” impulsów do gier było możliwe za pomocą telefonu komórkowego połączonego z nimi za pomocą sieci wi – fi.

Nielegalne przedmioty oraz gotówkę zabezpieczyli funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego. Za nielegalne prowadzenie gier hazardowych grozi kara 3 pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Opr. JG
Źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media