fbpx

Polecamy

Pomoc dla 3- letniego Kubusia

Do naszej redakcji zwróciła się Pani Katarzyna, która prosi o pomoc i wsparcie dla 3-letniego Kubusia z woj. Świętokrzyskiego, u którego w 2015 r. zdiagnozowano złośliwego guza mózgu. Objawy choroby pojawiły się nagle, niemalże bezpośrednio po tym jak tata Kuby ze względu na ciężką sytuację materialną musiał wyjechać za granicę do pracy. Chwile potem Kubuś zaczął wymiotować, potykać się o własne nogi i mdleć.. Później było już tylko gorzej. Po tym  jak lekarze zdiagnozowali złośliwego guza mózgu, tata musiał zrezygnować z pracy i wrócić do Polski by być z synkiem, mama również zrezygnowała z pracy.

Kubuś mimo, że ma 3 latka przeżył już bardzo wiele, a większość swojego krótkiego życia spędził w szpitalu. Za nim ciężkie operacje (w tym ta najtrudniejsza polegająca na usunięciu guza z mózgu), pooperacyjne komplikacje oraz liczne cykle chemioterapii i radioterapii. Mimo, iż ostatni rezonans nie wykazał żadnych komórek rakowych, Kubuś do czerwca 2017 r. musi jeździć do Szpitala w Łodzi na przyjmowanie chemioterapii podtrzymującej oraz kontrolę wyników. Przed Kubą dalsze leczenie i kosztowna rehabilitacja, która po tak ciężkiej chorobie jest koniecznością, by mógł nadrobić stracony czas i nadążyć za swoimi rówieśnikami.

Kubuś w dalszym ciągu musi być pod stałą opieką wielu specjalistów. Niestety, ze względu na częste pobyty w szpitalu oraz konieczność stałej rehabilitacji, rodzice Kubusia zmuszeni są do korzystania z usług odpłatnych. Jedynie tata utrzymuje rodzinę. Mama nie pracuje, gdyż Kuba wymaga nieustannej całodobowej opieki. Wydatki związane z dojazdami i rehabilitacją przekraczają możliwości finansowe rodziny, która na dzień dzisiejszy znajduje się w bardzo ciężkiej kondycji. Sam szpital oddalony jest o ok. 360 km w obie strony, a Kubuś musi otrzymać chemioterapię kilka razy w miesiącu. Koszty leczenia są ogromne, a na tym etapie rodziców po prostu nie stać na dalsze leczenie.

Publikacja artykułu na temat Kubusia i możliwości jego wsparcia w Państwa serwisie i Facebooku pozwoli dotrzeć do szerokiego kręgu osób, które z pewnością nie pozostaną obojętne na los Kuby. Dlatego serdecznie prosimy o pomoc w dotarciu do lokalnej społeczności. Każda darowizna nawet najmniejsza na leczenie i rehabilitację Kubusia jest na wagę złota.

Możliwie są dwie formy pomocy:

1) przekazując darowiznę na rzecz Kubusia na konto Fundacji:

Fundacja Po prostu Pomagam
Zawadówka 44A Rejowiec 22-360
numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920
z dopiskiem: Darowizna Stęplewski Kuba

2) poprzez stronę PoProstuPomagam.pl, na której prowadzona jest zbiórka "Pomóż mi pokonać raka

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media