fbpx

Rekordziści prędkości na trasie S7: BMW i Audi pędziły ponad 200 km/h

Rekordziści prędkości na trasie S7: BMW i Audi pędziły ponad 200 km/h Rekordziści prędkości na trasie S7: BMW i Audi pędziły ponad 200 km/h

Mandat karny w wysokości 2500 złotych i 15 pkt karnych oraz 5000 złotych i 15 pkt karnych to bilans zbyt szybkiej jazdy. W piątkowy wieczór skarżyscy policjanci na trasie S7 zatrzymali do kontroli 30-letnią mieszkankę województwa małopolskiego kierującą BMW, która przekroczyła dopuszczalną prędkość o 89 km/h. Podobną postawą wykazał się 23-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego jadący Audi. Mężczyzna na tej samej trasie jechał za szybko o 88 km/h.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego skarżyskiej jednostki każdego dnia dbają o to, aby na drogach całego powiatu było bezpiecznie. W ramach swoich zadań funkcjonariusze m.in. kontrolują prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. W miniony piątek na własne życzenie ze stróżami prawa spotkali się: 30-letnia mieszkanka województwa małopolskiego kierująca BMW oraz 23-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który prowadził Audi. Pomiar prędkości wykazał, że 30-latka na drodze ekspresowej jechała aż 209 km/h, natomiast 23-latek – 208 km/h. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi. W przypadku mężczyzny finał kontroli był nieco bardziej złożony. Okazało się, że 23-latkowi cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami, z czego niebawem będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Natomiast za popełnione wykroczenie mieszkaniec województwa mazowieckiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 5000 złotych.

KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media