Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w Batumii zakończone
- Napisane przez Diamentowy Spotter
- Skomentuj jako pierwszy!
- Dział: Fakty
- Wydrukuj
Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w Batumii zakończone
W sobotę 09 maja i niedziele 10 maja w hali sportowej w Batumi Gruzja odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i seniorów w Karate Kyokusahin na które przyjechało około 500 zawodników i zawodniczek z 23 krajów z całej Europy. Kadrę Polski reprezentowało 53 zawodników i zawodniczek, w tym dwoje ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate w osobach Angelika Skorek kategoria junior do 65 kg i Albert Malik kategoria junior do 75 kg, a wśród elity sędziowskiej znalazł się Shihan Zbigniew „Zaborek” Zaborski Prezes i trener SKSW „Kyokushin-Karate.
By uczestniczyć w tak wysokiej rangi zawodach należało uzyskać kwalifikacje i takie zdobyli Angelika, Skorek, Albert Malik i Zuzanna Wiśniewska. Ta ostatnia nie mogła wziąć udziału w mistrzostwach ze względu na zdawanie matury w tym terminie.
Zanim przejdę do podsumowania wyniku uczestnictwa w tych mistrzostwach moich podopiecznych, mówi trener Zaborski najpierw chcę przekazać czytelnikom kilka zdań na temat karate i ewentualnych porażek….Prawdziwe karate to coś znacznie więcej niż tylko technika czy fizyczne starcie w rywalizacji sportowej; to przede wszystkim lekcja pokory, hartu ducha i rozwoju osobistego. Porażka uczy, że zawsze jest miejsce na poprawę i rozwój. To moment, w którym widzisz, co jeszcze wymaga pracy. Porażka także uczy wytrwałości, odporności psychicznej i zdolności do podnoszenia się po upadku. Ból i porażka często pozwalają docenić skuteczność i precyzję technik, ucząc szacunku do sztuki walki. W karate nie uciekamy od porażek – uczymy się je rozumieć i wyciągać z nich wnioski, co czyni z nich cenną lekcję życia. Za każdym medalem stoi trening, stres przed wejściem na matę, wsparcie rodziców i ogrom pracy trenera.. a teraz do rzeczy:…
Byłbym kłamcą gdybym powiedział, że nie liczyłem na medale, bo liczyłem na sukces zarówno powracającego do klubu Alberta Malika jak i medalistki mistrzostw Polski, Europy i Świata Angeliki Skorek. Oczywiście, że liczyłem. Jednak czasami w sporcie brakuje tego czegoś najważniejszego… szczęścia. Zarówno Angelika jak i Albert pozostawili na macie soje serce. Walczyli do końca nie poddając się. Zakończyli swoje zmagania w ćwierćfinale Mistrzostw Europy. To także ogromny sukces.
Albert Malik będąc w ósemce walczył o wejście do strefy medalowej nieznacznie ulegając zawodnikowi z Azerbejdżanu Elmirowi Jabroilovi 3 do 2, wcześniej eliminując bardzo mocnych zawodników z Ukrainy i Gruzji. Niestety musieliśmy się zadowolić miejscem w ćwierćfinale. Brakło tak mało a zarazem tak dużo szczęścia.
Angelika Skorek jak zwykle musiała stoczyć, aż dwie dogrywki z zawodniczką z Węgier Anna Szutor, ostatecznie jej ulegając by sędziowie mogli zdecydować o zwycięstwie. Głosami 4 do 1 przegrała.
Zuzanna Wiśniewska najmocniejszy nasz punkt niestety nie mogła uczestniczyć w tym turnieju, bowiem w tym czasie zdawała maturę, gdy nie to myślę że medal mielibyśmy pewny. Zuzia to trzykrotne medalistka Mistrzostw Europy była mocno przygotowana za równo do zawodów jak i do matury o czym świadczy np. matura z języka angielskiego - 100 %.
Zdobyliśmy jednak bardzo cenne doświadczenie, kolejną lekcję prawdziwego karate na najwyższym poziomie. Spożytkujemy tą lekcję z korzyścią dla nas.
Teraz musimy się przygotować do kolejnych kwalifikacji do Mistrzostw Europy tym razem kadetów, młodzieżowców i seniorów open, które odbędą się 06 czerwca w Poznaniu, a Mistrzostwa Europy w październiku na Łotwie w Rydze.
Dziękujemy Panu Prezydentowi Miasta Skarżysko-Kamienna oraz Staroście Powiatu Skarżyskiego za wsparcie wyjazdu naszej ekipy na Mistrzostwa Europy. Robiliśmy wszystko aby jak najlepiej promować nasze miasto wobec całej Europy. Dziękujemy!!!
Chcesz zostać mistrzem to Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate” jest jedynym miejscem, gdzie możesz to osiągnąć. Zapisy do klubu trwają cały rok. Nie ważne gdzie trenowałeś, czy w ogóle nie trenowałeś dołącz do grona mistrzów. Medalistów Mistrzostw Świata, Europy Polski tel. 601206812. Zajęcia odbywają się codziennie w Zespole Szkół Technicznych ul. Tysiąclecia 22 w Skarżysku-Kamiennej od godziny 17.30 Zapraszamy.




































































