Sylwester 2025/2026 na Placu Staffa. Mieszkańcy wspólnie powitali Nowy Rok (ZDJĘCIA)
- Napisane przez Złoty Spotter
- Skomentuj jako pierwszy!
- Dział: Fakty
- Wydrukuj
Sylwester 2025/2026 na Placu Staffa. Mieszkańcy wspólnie powitali Nowy Rok
Plac Staffa w sylwestrową noc stał się miejscem wspólnego świętowania końca roku 2025 i powitania Nowego Roku 2026. Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej spotkali się w centrum miasta, by spędzić ten wyjątkowy wieczór pod gołym niebem, w atmosferze muzyki i dobrej zabawy.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 22:00. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał PARTY DANCE – DJ Tomasz Gluza, który zaprezentował taneczne przeboje ostatnich lat i poprowadził uczestników przez kolejne godziny zabawy. Kulminacyjnym momentem było wspólne odliczanie do północy i symboliczne powitanie Nowego Roku 2026.
W tym samym czasie, gdy na Placu Staffa trwała plenerowa zabawa sylwestrowa, w sali Miejskiego Centrum Kultury odbywała się Gala Sylwestrowa „Miłość Muzyką Wyśpiewana”. Publiczność miała okazję wysłuchać widowiska przygotowanego przez Teatr Muzyczny IWIA z udziałem Izabeli Witwickiej i Jacka Ozimkowskiego, którym towarzyszyła Krakowska Salonowa Orkiestra Camerata. Wydarzenie było propozycją dla miłośników muzyki musicalowej, operetkowej i operowej, pełnej emocji, humoru i artystycznych wzruszeń.
Sylwestrowe obchody w Skarżysku-Kamiennej miały więc różnorodny charakter — od otwartej, plenerowej zabawy na Placu Staffa po elegancką galę muzyczną w murach MCK. Organizatorami miejskich wydarzeń byli Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.




























































