Gmina Skarżysko Kościelne stawia również na turystykę
- Napisane przez Diamentowy Spotter
- Skomentuj jako pierwszy!
- Dział: Fakty
- Wydrukuj
Gmina Skarżysko Kościelne stawia również na turystykę
Wójt Gminy Skarżysko Kościelne Jacek Bryzik wziął udział w roboczym spotkaniu dotyczącym utworzenia Lokalnej Organizacji Turystycznej, które odbyło się w budynku Urzędu Gminy Brody. Gmina Brody zamierza współtworzyć Lokalną Organizację Turystyczną „Dolina Kamiennej”.
Tę wizję podzielają gminy: Mirzec, Wąchock, Kunów oraz Skarżysko Kościelne. W dniu 3 października, spotkali się w Brodach przedstawiciele pięciu gmin. Ustalili oni, że wśród planowanych działań nowego stowarzyszenia będą:
• Wzajemna promocja atrakcji turystycznych gmin,
• Organizację wydarzeń kulturalnych w gminach należących do stowarzyszenia,
• Poprawa dostępności informacji dla turystów i przewodników,
• Poznawanie walorów zaprzyjaźnionych gmin,
• Ochrona dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.
Dalsza współpraca jest pewna, bo wszystkie gminy pragną stworzyć podmiot, który będzie mógł pozyskiwać pieniądze i realizować projekty ważne dla mieszkańców. Spotkanie założycielskie LOT odbędzie się za miesiąc. Gmina Skarżysko Kościelne w przyszłym roku będzie budować trzy budynki w celu rozwoju turystyki na terenie Gminy Skarżysko Kościelne.



























































