fbpx

Gmina Skarżysko Kościelne stawia również na turystykę

Gmina Skarżysko Kościelne stawia również na turystykę Gmina Skarżysko Kościelne stawia również na turystykę

Wójt Gminy Skarżysko Kościelne Jacek Bryzik wziął udział w roboczym spotkaniu dotyczącym utworzenia Lokalnej Organizacji Turystycznej, które odbyło się w budynku Urzędu Gminy Brody. Gmina Brody zamierza współtworzyć Lokalną Organizację Turystyczną „Dolina Kamiennej”.

Tę wizję podzielają gminy: Mirzec, Wąchock, Kunów oraz Skarżysko Kościelne.  W dniu 3 października, spotkali się w Brodach przedstawiciele pięciu gmin. Ustalili oni, że wśród planowanych działań nowego stowarzyszenia będą: 

•             Wzajemna promocja atrakcji turystycznych gmin,

•             Organizację wydarzeń kulturalnych w gminach należących do stowarzyszenia,

•             Poprawa dostępności informacji dla turystów i przewodników,

•             Poznawanie walorów zaprzyjaźnionych gmin,

•             Ochrona dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

Dalsza współpraca jest pewna, bo wszystkie gminy pragną stworzyć podmiot, który będzie mógł pozyskiwać pieniądze i realizować projekty ważne dla mieszkańców. Spotkanie założycielskie LOT odbędzie się za miesiąc. Gmina Skarżysko Kościelne w przyszłym roku będzie budować trzy budynki w celu rozwoju turystyki na terenie Gminy Skarżysko Kościelne.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media