Polecamy

Mam wiedzę - Mam świadomość (FOTO)

W dniu 20.12.2016 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Skarżysku – Kamiennej we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Skarżysku – Kamiennej zorganizował w Patio Miejskiego Centrum Kultury Skarżyska - Kamiennej konferencję pt.: „MAM WIEDZĘ. MAM ŚWIADOMOŚĆ” dotyczącą przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie gminy Skarżyska – Kamiennej.

Konferencję otworzyła Pani Bożena Bętkowska – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarżysku – Kamiennej. Po krótkim wstępie dotyczącym przemocy w rodzinie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród dzieciom klas IV – VI ze szkół podstawowych z terenu miasta Skarżyska – Kamiennej, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Przemoc widziana oczami dziecka” realizowanym w ramach projektu socjalnego pt. „MAM WIEDZĘ. MAM ŚWIADOMOŚĆ”. Do MOPS wpłynęło 29 prac plastycznych, które oceniała komisja
w składzie:

Bożena Bętkowska – Dyrektor MOPS

Podkom. Anna Sławińska – Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku – Kamiennej

Ewelina Okrój – pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarżysku – Kamiennej

Przyznano nagrody następującym osobom:

I miejsce         - Julia Nowocień z Zespołu Placówek Oświatowych ul. Zwycięzców 13

II miejsce        - Maside Dursun ze Szkoły Podstawowej nr 8 ul. Podjazdowa 21

III miejsce      - Natalia Latos  z Zespołu Placówek Oświatowych ul. Zwycięzców 13

Wyróżnienie:

                        - Mikołaj Mendak z Zespołu Placówek Oświatowych ul. Zwycięzców 13

                        - Gabriela Kierkowska z Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 ul. Konarskiego 17

                        - Emilia Klamka z Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 ul. Sezamkowa 23

Ponadto pozostałe dzieci, które wzięły udział w konkursie także otrzymały upominki rzeczowe.

Po wręczeniu nagród, Pan Dariusz Gajewski ze Stowarzyszenia Pomocy „ARKA NOEGO”, który jest psychoterapeutą uzależnień, specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz interwencji kryzysowej, przybliżył uczestnikom konferencji zjawisko przemocy w rodzinie. W swojej prezentacji zawarł informacje m.in. na temat form przemocy, cech, jak i faz przemocy w rodzinie. Informacje dotyczące realizacji procedury „Niebieskie Karty”  i podejmowanych interdyscyplinarnie działań zaprezentowała podkom. Anna Sławińska z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej.

Jako ostatnia wystąpiła Pani Marzanna Łasek – Kierownik Działu Pomocy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w  Skarżysku – Kamiennej, przedstawiła dane statystyczne dotyczące zjawiska przemocy w rodzinie na terenie miasta Skarżyska – Kamiennej. W dalszej części Pani Łasek odniosła się do roli pracownika socjalnego w procedurze „Niebieskie Karty”. Zwróciła również uwagę jak ważne jest zwiększenie środków finansowych na tzw. działania systemowe na gruncie lokalnym, opierające się na szeroko rozumianym wsparciu dla rodzin doświadczających przemocy.

Należy podkreślić, że praca plastyczna, która zajęła I miejsce w konkursie została wydana w formie plakatów i ulotek informacyjnych dotyczących przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Podczas konferencji przedstawiciele placówek oświatowych otrzymali plakaty i ulotki, by akcję przeciwdziałania przemocy w rodzinie rozpropagować w szkołach.

MOPS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media