fbpx

Polecamy

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski zakończona (zdjęcia)

Zakończyła się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2024. Miasto Skarżysko-Kamienna wzięło udział w zabawie po raz piąty Tym razem Skarżysko zajęło 15. miejsce w Polsce (przejechano łącznie 111,863 tysięcy kilometrów).

W dniu dzisiejszym w hali MCSiR odbyło się oficjalne podsumowanie Rowerowej Stolicy Polski 2024. W zakończeniu uczestniczył prezydent miasta Arkadiusz Bogucki, dyrektor MCSiR Janusz Sztompke, koordynator lokalny RSP Zbigniew Biber oraz Paweł Borek, właściciel sklepu SFD Skarżysko, jeden ze sponsorów wydarzenia. Po przemówieniach zaproszonych gości przyszedł czas na wręczenie nagród. Symbolicznymi podziękowaniami nagrodzone zostały uczestniczące w rywalizacji grupy. Nagrodzeni zostali również liderzy kategorii +65, w kategorii kobiet - Maria Jaworska, w kategorii mężczyzn Leszek Fiutowski. W klasyfikacji ogólnej, w kategorii mężczyzn najwięcej kilometrów przejechał Rafał Oleś (3.552 km.), drugie miejsce zajął Paweł Nowak (3.333 km.), trzecie Włodzimierz Lepiarz (2.701 km.). Najlepszą kobietą (po raz piąty z rzędu) została Renata Bastrzyk (2.201 km.), drugie miejsce zajęła Karolina Lisowska (1.612 km.), trzecie Czesława Czerwiak (1.539 km.).


reklama


Do rywalizacji w Skarżysku-Kamiennej zapisało 351 osób, które czynnie wzięły udział w zabawie. Kręcili mieszkańcy Skarżyska, Suchedniowa, Bliżyna i całego powiatu skarżyskiego. Rywalizacja polegała na jeżdżeniu na rowerze z aplikacją Aktywne Miasta i "kręcenie" kilometrów dla wybranego miasta. Uczestnicy kręcili kilometry indywidualnie, ale były też organizowane wspólne przejazdy. Na inaugurację tegorocznej rywalizacji odbyła się nocna jazda ulicami Skarżyska-Kamiennej. W ramach rywalizacji organizowane były wycieczki rowerowe na Skałki Niekłańskie, na Lubiankę oraz wspólne przejazdy m.in. Skarżyski Rajd Rowerowy, Suchedniowski Rajd Rowerowy. Na zakończanie zabawy odbyła się akcja "Kręcimy wokół Rejowa".

Organizatorów wsparli: Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej, Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, Urząd Marszałkowski województwa świętokrzyskiego. Były z nami również lokalne firmy Sklep SFD Paweł Borek, Pizzeria Crazy Pepe – hala sportowa MCSiR, Spotted Media. Skarżysko-Kamienna w końcowej klasyfikacji uplasowało się na 15. miejscu w Polsce z dorobkiem 2.695 punktów, w sumie przejechaliśmy 111.863 kilometrów, co jest najlepszym wynikiem w pięcioletniej historii startów Skarżyska-Kamiennej w RSP. - W tym roku chcieliśmy przejechać wspólnie 100 tysięcy kilometrów, zrobiliśmy to z nawiązką, wynik końcowy to blisko 112 tysięcy kilometrów, pobiliśmy nasz rekord, który do tej pory wynosił 99 tysięcy kilometrów.

To był bardzo aktywny miesiąc, dzięki rywalizacji oderwaliśmy się na chwilę od komputerów, by aktywnie spędzić czas wolny i zadbać o nasze zdrowie – zaznacza Zbyszek Biber, koordynator lokalny RSP. - Celem projektu jest przede wszystkim propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu – dodaje koordynator.

W tym roku Skarżysko-Kamienna gościło Krzysztofa Fechnera, ambasadora Rowerowej Stolicy Polski, który wraz z Jackiem Kwiatkowskim pobili rekord Polski, w ciągu miesiąca przejechali 10 tysięcy kilometrów.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media