fbpx

Polecamy

Nowa oaza relaksu w centrum miasta?

Nowa oaza relaksu w centrum miasta? Nowa oaza relaksu w centrum miasta?

W czwartek 27 czerwca odbyły się konsultacje społeczne dotyczące utworzenia nowej przestrzeni do rekreacji w mieście. Mowa o zielonym terenie niezagospodarowanym pomiędzy ulicami Paryską i Torową. Wydarzenie odbywało się w ramach Dni Miasta Skarżyska-Kamiennej.

Konsultacje były inicjatywą Fundacji Ludzie z Natury. Wzięło w nich udział ponad 30 mieszkańców. Obecni byli także przedstawiciele skarżyskiego samorządu: Konrad Wikarjusz, zastępca Prezydenta Skarżyska-Kamiennej oraz radni rady miasta – Jacek Jamroz, Monika Łapaj i Magdalena Frankiewicz.


reklama


Każdy mógł przedstawić swój pomysł. Wśród propozycji najczęściej powtarzały się: utworzenie tężni, strefy relaksu z hamakami, sceny letniej czy wybiegu dla psów. Konrad Wikarjusz zadeklarował, że Urząd Miasta przeprowadzi inwentaryzacje, która pozwoli określić na początek stan i ilość zadrzewienia. W następnych etapach, teren będzie uporządkowywany.

Teren zielony w planie zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczony do utworzenia strefy rekreacyjnej. Urząd jednak na chwilę obecną nie planuje większych prac w związku z zagospodarowaniem terenu, ze względu na słabą kondycję finansową miasta. Rozwiązaniem może być Budżet Obywatelski i grupa inicjatywna, która zgłosi etapowe prace rewitalizacyjne obszaru w przyszłych edycjach jako swoją propozycję.

Zebrane propozycje przez Fundację Ludzie z Natury, zostaną oficjalnie przekazane do Urzędu Miasta.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media