fbpx

Polecamy

Diana Niewczas-Nowak została nowym prezesem MKS

Zmiana na stanowisku prezesa Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku-Kamiennej. Decyzją prezydenta miasta z tej funkcji odwołany został Bartosz Iskra, a spółką pokieruje Diana Niewczas-Nowak.

Prezydent Arkadiusz Bogucki poinformował o tym podczas dzisiejszej (środa, 3 lipca) konferencji prasowej. Jak zaznaczył, dokument z uzasadnieniem odwołania Bartosza Iskry liczył osiem stron.

– Odwołanie dotychczasowego prezesa to decyzja rady nadzorczej, mam nadzieję, że zmiana będzie korzystna. Przychylamy się do tego, żeby w MKS-ie przeprowadzony został audyt, który wykaże rzeczywisty stan spółki. Na pewno MKS nie zostanie zlikwidowany, a...

Bartosz Iskra w rozmowie z Radiem Kielce powiedział, że o odwołaniu dowiaduje się od naszej redakcji. Od piątku przebywa na zwolnieniu lekarskim i sugeruje, że pogorszenie stanu zdrowia jest spowodowane silnymi przeżyciami związanymi z sytuacją w MKS-ie.

– Jestem zaskoczony tą decyzją, nikt się ze mną nie kontaktował w tej sprawie. Chcę podkreślić, że w tym roku MKS wygenerował zysk w wysokości 400 tys. złotych, a trwający przez cztery lata proces o rzekomą moją niegospodarność w spółce został oddalony zarówno przez sąd pierwszej, jak i drugiej instancji. Dodam, że dziwi mnie fakt, że zostałem odwołany pomimo dziesięcioletniego doświadczenia, a nowo powołana pani prezes po raz pierwszy będzie zajmować się działalnością komunikacji miejskiej – nadmienia.

czytaj więcej na: Duże zmiany personalne w Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku-Kamiennej


reklama


Radio Kielce foto. M.Sikora/SpottedMedia

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media