fbpx

Polecamy

Udana plenerowa gra rodzinna nad Zalewem Rejów za nami (ZDJĘCIA)

Udana plenerowa gra rodzinna nad Zalewem Rejów za nami (ZDJĘCIA)

W czwartek, 27 czerwca na Zalewie Rejów w Skarżysku-Kamiennej odbyła się plenerowa gra rodzinna dla polskich i ukraińskich rodzin zorganizowana przez Oddział Rejonowy PCK w Skarżysku- Kamiennej i wolontariuszy Centrum Pomocy Uchodźcom w powiecie skarżyskim. Słoneczny letni wakacyjny dzień rodzice z dziećmi spędzili na świeżym powietrzu. A za wspólną zabawę dostali nagrody w postaci zestawu pierwszej psychologicznej i emocjonalnej pomocy. W skład zestawu weszły gry planszowe, puzzle i badminton. Dzięki temu członkowie rodziny będą mogli razem spędzać wolny czas przy intelektualnej i fizycznej aktywności, żeby utrwalić dobry kontakt ze sobą, wykazywać się wyrozumiałością, nie ukrywać emocji, móc radzić sobie z problemami charakteru psychologicznego.

Podczas spotkania integracyjnego uczestnicy spotkali się na coffe-break. Następnie odbyła się sesja z kwalifikowanym psychologiem dla rodziców. W tym czasie dzieci bawiły się na animacjach. Nad prowadzeniem animacji czuwały wolontariusze Centrum Pomocy Uchodźcom. Kulminacyjną częścią dnia była gra plenerowa – drużyny musiały szukać koperty z zadaniami ukryte na całym terenie a później skutecznie wykonać zadanie, żeby zdobyć podpowiedź gdzie szukać kolejną kopertę.

Uczestnicy wykazali się umiejętnością współpracować ze sobą. Po wręczeniu nagród i zajęcia z arteterapii był obiad, ognisko, towarzyskie rozmowy, wymiana doświadczeniami.


reklama


                                                                                               

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media