fbpx

Polecamy

Ambasador Rowerowej Stolicy Polski Krzysztof Fechner z wizytą w Skarżysku, chce przejechać 10 tysięcy kilometrów

W Skarżysku-Kamiennej gościł Krzysztof Fechner - który jest w trakcie bicia rekordu Polski, w ciągu 30 dni chce przejechać 10 tysięcy kilometrów, towarzyszy mu Jacek Kwiatkowski. Krzysztof Fechner jest ambasadorem rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której bierze udział nasze miasto. Do końca rywalizacji zostało już tylko 5
dni.

Krzysztof Fechner z Zielonej Góry promuje rywalizację w ramach Rowerowej Stolicy Polski, będąc ambasadorem tej akcji. W trasie jest od 24 dni,  przejechał już blisko 8 tys. kilometrów. Dziennie pokonuje 330 kilometrów. Od czwartego dnia wyprawy towarzyszy mu Jacek Kwiatkowski, jadący dla gminy Łysomice w powiecie toruńskim. Obaj kolarze gościli w Skarżysku-Kamiennej.

Zanim dotarli do Skarżyska, odwiedzili Szydłowiec. Do Szydłowca wyjechała po nich delegacja ze Skarżyska-Kamiennej, Zbyszek Biber koordynator RSP w Skarżysku-Kamiennej oraz Michał Fiutowski i Leszek Fiutowski

- Po wizycie w Szydłowcu, wspólnie udaliśmy się do Skarżyska-Kamiennej, gdzie na miejscu czekali na nas Arkadiusz Bogucki , prezydent Skarżyska-Kamiennej Janusz Sztompke dyrektor MCSiR Skarżysko-Kamienna. Spotkaliśmy się na jednym z największych w Polsce skateparku. Obecni byli również uczestnicy rywalizacji RSP w Skarżysku – podkreśla Zbyszek Biber.

Włodarz naszego miasta, powiedział, dlaczego warto odwiedzić Skarżysko, jakie są walory miasta, obiecał również, że przejedzie symboliczny kilometr dla Skarżyska. Goście byli zachwyceni infrastrukturą skateparku. Lokalny koordynator nakreślił jaka jest obecna sytuacja Skarżyska w rywalizacji ogólnopolskiej RSP. 

Po pamiątkowych zdjęciach udali się na halę sportową Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej, gdzie zostawili rowery do serwisu, który obsługuje rowery miejskie w Skarżysku. Gdy rowery były w serwisie goście, zostali zaproszeni na obiad do Centrum Ostra Brama przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, gdzie też mieli zapewniony nocleg. Na kolację zjedli pyszną pizzę ufundowaną przez pizzerię Crazypepe.

Ze Skarżyska-Kamiennej nasi goście udali się w kierunku Kielc.


reklama


Do końca rywalizacji zostało pięć dni, Skarżysko-Kamienna zajmuje obecnie 14. miejsce w Polsce na 53. miasta biorące udział rywalizacji RSP dla miast. Po 25 dniach "kręcenia" Skarżysko ma na koncie 89 tysięcy kilometrów i jest na dobrej drodze do pobicia rekordu, czyli przejechania 100 tysięcy kilometrów. W zabawie bierze udział 350 osób. Rywalizacja trwa do 30 czerwca 2024. 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media