fbpx

Polecamy

Groźne ukąszenie szerszenia i policyjny transport do szpitala

Nietypową interwencję przeprowadzili policjanci skarżyskiej drogówki w czwartkowe popołudnie. Z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych wieźli do szpitala 17-latka ukąszonego przez szerszenia. Chłopak był uczulony na jad owada i doznał silnej reakcji alergicznej. Dzięki pomocy funkcjonariuszy w porę trafił do lecznicy.

Sytuacja miała miejsce w czwartek około godziny 12.30 . Policjanci skarżyskiej drogówki pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem w gminie Skarżysko - Kościelne. W trakcie pomiarów prędkości w miejscowości Kierz Niedźwiedzi zatrzymali do kontroli seata, którego kierowca jechał za szybko w obszarze zabudowanym i wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Oprócz siedzącego za kierownicą auta 21-latka, w pojeździe podróżował 17-latek wraz ze swoim ojcem. Okazało się, że chłopak został ukąszony przez szerszenia i ma objawy silnej reakcji uczuleniowej. Był opuchnięty i miał przebarwienia skóry. Potrzebna była natychmiastowa pomoc lekarska. Mundurowi pouczyli kierowcę seata za popełnione wykroczenia i bez chwili zawahania wraz z nastolatkiem, ruszyli radiowozem do szpitala. Z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych po kilku minutach dotarli do lecznicy. Sytuacja była na tyle poważna, że lekarz podjął decyzję o hospitalizacji 17-latka.

Medyk dodał, że mundurowi podjęli bardzo słuszną decyzję, dzięki której młodzieńcowi w porę udzielono specjalistycznej pomocy.


reklama


Opr. JG

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media