fbpx

Polecamy

Kurier ekspolicjant uratował oszczędności seniorki

Dzięki czujności kuriera i byłego policjanta w jednej osobie, 83-latka z Suchedniowa nie straciła swoich oszczędności. Oszust udający funkcjonariusza policji pod legendą wypadku, w którym rzekomo brała udział córka seniorki, wyłudził od niej przeszło 30 000 złotych.

Wczoraj po południu krewni 83-latki z Suchedniowa zawiadomili skarżyskich policjantów, że kobieta najprawdopodobniej padła ofiarą oszustów. Przed godziną 14 seniorka odebrała telefon od nieznajomego mężczyzny, który przedstawił się jako policjant. Przekazał, że córka 83-latki miała wypadek i konieczne jest wpłacenie dużej sumy pieniędzy, aby sprawę „załatwić”. W tle słychać było krzyki i kobiecy płacz. Starsza pani uwierzyła w historię i przygotowała przeszło 30 000 złotych. Po pieniądze według instrukcji oszusta zgłosił się kurier. Seniorka przekazała gotówkę.

Tym razem sprawa miała szczęśliwy finał. Kurierem, który odebrał pieniądze był emerytowany policjant. Podczas rozmowy ze zleceniodawcą zgodził się na wykonanie usługi odbioru i doręczenia rzekomych dokumentów. Gdy odebrał przesyłkę od starszej pani, zorientował się, że najpewniej został wplątany w przestępstwo. Powiadomił policjantów i przekazał gotówkę do skarżyskiej komendy. Tym samym uratował oszczędności seniorki.


reklama


Opr. JG

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media