fbpx

Polecamy

Seniorka straciła oszczędności

Nie milkną echa policyjnych apeli kierowane do osób starszych i w podeszłym wieku, które nieustannie są na celowniku bezwzględnych oszustów. Wczoraj fałszywy policjant i nieprawdziwy wnuczek zwabili w pułapkę 85-letnią mieszkanką gminy Bliżyn. Kobieta straciła 80 000 złotych.

Skarżyscy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami podającymi się za stróżów prawa i członków rodziny. W środowe popołudnie w sidła przestępców wpadła 85-letnia mieszkanka gminy Bliżyn. Do seniorki na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna i przedstawił się jako funkcjonariusz policji. Wmówił kobiecie, że jej wnuczek spowodował wypadek. Po chwili przekazał słuchawkę rzekomemu wnuczkowi starszej pani, który powiedział, że potrzebuje pieniędzy, aby nie trafić do więzienia. 85-latka zgodziła się pomóc. Fałszywy wnuk przekazał, że po pieniądze przyjedzie jego najlepszy kolega wraz z prokuratorem. Finalnie pod posesję pokrzywdzonej przyjechał młody człowiek, któremu przekazała reklamówkę z gotówką. W ten sposób kobieta straciła 80 000 złotych.


reklama


Pamiętajmy!!! Jeśli nie mamy pewności z kim rozmawiamy, nie kontynuujmy dialogu i w żadnym razie nie podajmy swoich danych. Policjanci także nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. Odbierając telefon od osób, które żądają wydania gotówki, bądź jej wypłacenia z banku, bądźmy pewni, że to oszuści. Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. O takich przypadkach niezwłocznie informujmy policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych.

Typując przyszłe ofiary przestępcy bazują na starych książkach telefonicznych, gdzie znajdują się dane abonentów. Rozważmy zatem zmianę numerów telefonów stacjonarnych. Wówczas zgodnie z obowiązującymi przepisami nasz numer telefonu nie będzie powszechni dostępny.

Opr. JG
źródło: KPP w Skarżysku - Kamiennej

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media