fbpx

Polecamy

Gmina Skarżysko Kościelne podpisała umowę na realizację projektu "Aktywnym Być"

Gmina Skarżysko Kościelne podpisała umowę na realizację projektu "Aktywnym Być" Gmina Skarżysko Kościelne podpisała umowę na realizację projektu "Aktywnym Być"

12.03.2024r. Wójt Gminy Skarżysko Kościelne Jacek Bryzik wraz ze Skarbnik Gminy Magdaleną Węgłowską podpisali umowę ze Stowarzyszeniem Mała Polonia na realizację projektu pn. „AKTYWNYM BYĆ„. W podpisaniu umowy udział wzięli Sekretarz Gminy Marzanna Boczek oraz Inspektor Joanna Miernik z Referatu Infrastruktury.

W ramach realizacji zadania pn. „AKTYWNYM BYĆ „ Stowarzyszenie Mała Polonia zorganizuje 2 wyjazdy na basen mineralne do Solca-Zdroju dla grupy 15 osób połączone z wejściem do tężni solankowej oraz spacerem Nordic Walking po parku zdrojowym w Busku-Zdroju. Zadanie będzie realizowane na terenie województwa świętokrzyskiego w Solcu-Zdroju oraz Busku-Zdroju. Realizacja zadania nastąpi w miesiącach kwiecień - wrzesień. Grupą docelową będzie 15 osób dorosłych i dzieci (2 wyjazdy po 15 osób) z miejscowości Kierz Niedźwiedzi z gminy Skarżysko Kościelne. Zadanie będzie również polegało na zorganizowaniu 10 marszów Nordic Walking - miejscem do realizacji zadania będzie teren lasu w Kierzu Niedźwiedzim, ścieżki parkowe nad zalewem w Szydłowcu, Jastrzębiu, na Rejowie w Skarżysku Kamiennej, co uatrakcyjni nasze planowane zadanie. Do realizacji którego zostanie zaangażowany wykwalifikowany instruktor a celem tego jest nauka i doskonalenie prawidłowej techniki Nordic Walking. Grupą docelową planowanego przedsięwzięcia będą mieszkańcy naszej małej miejscowości a działania skierowane będą do: seniorów, osób dorosłych, dzieci i młodzieży, a także do osób borykających się z różnymi niepełnosprawnościami. W cyklu 10 marszów weźmie udział łącznie ok. 100 osób.

Projekt zakłada poprawę zdrowia poprzez aktywne spędzenie czasu oraz zmniejszenie różnic w dostępie do działań rekreacyjnych osób, które z różnych powodów nie aktywizują się społecznie. Wiele osób nie stać na udział w różnych akcjach z uwagi na ograniczenia m.in. finansowe bądź też trudną sytuację życiową. Aktywizacja społeczna buduje niezwykle ważną wieź społeczną. W integracji bardzo ważne jest poczucie własnej wartości, osoby pochodzące ze środowiska wiejskiego, będą mieli rzadką, jeśli nie jedyną okazje uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w niepowtarzalnej atmosferze ego nietypowego miejsca.


reklama


 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media