fbpx

Polecamy

Po debacie wszyskich kandydatów na Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej (ZDJĘCIA)

W poniedziałek, na zaproszenie redakcji Telewizji Świętokrzyskiej oraz Echa Dnia, wszyscy kandydaci na urząd prezydenta miasta spotkali się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej by skonfrontować swoje poglądy i zaprezentować się szerokiemu gronu mieszkańców miasta.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać propozycji dotyczących rozwoju miasta, przedstawionych przez wszystkich kandydatów i kandydatkę. Podczas debaty, prowadzonej przez Dariusza Chojnackiego, odpowiadali na pytania zarówno ze strony moderatora, jak i te zadane sobie nawzajem. A o uwagę wyborców walczyli Mariusz Bodo, Arkadiusz Bogucki, Adam Ciok, Jarosław Niziołek, Karolina Nowek oraz Dariusz Zalega.

Spotkanie zostało podzielone na 6 rund, podczas których kandydaci wymieniali się pytaniami, odpowiadali także na zagadnienia przesłane przez widzów i czytelników obu redakcji, okazję do zadawania pytań miała także publiczność zgromadzona w Patio MCK. Kandydaci na odpowiedź mieli minutę, a całość zakończyła możliwość swobodnej wypowiedzi.

Karolina Nowek pytana była m.in. o to, kogo tak naprawdę reprezentuje i czy nie jest tak, że to poseł Agata Wojtyszek z PiS-u namówiła ją do kandydowania. Dariusz Zalega z kolei przez widzów zapytany został o to, jakie realne szanse Lewica ma w wyborach i czy nie jest tak, że „Lewicy wypada, dlatego wystawia”. Kandydat KO, Jarosław Niziołek, musiał zmierzyć się z pytaniem o przyczyny startu, mimo małej rozpoznawalności i czy nie jest aby tak, że Marzena Okła – Drewnowicz powiedziała „startuj”, a Marzenie Okle – Drewnowicz się nie odmawia. Adam Ciok pytany był o możliwe współprace w koalicji i czy współrządzenie z PiS-em jest możliwe oraz o to, czy zdradzi kandydatów na wiceprezydentów. Arkadiusza Boguckiego widzowie pytali z kolei o to, z jakich środków i gdzie chce zbudować Centrum Organizacji Pozarządowych oraz kiedy znajdzie pracę… w Skarżysku (widzowie wskazywali, że praca w Szydłowcu nie pozwala na zachowanie odpowiedniej perspektywy dotyczącej problemów Skarżyska). Mariusz Bodo odpowiadał na pytanie dlaczego nie startuje z list Prawa i Sprawiedliwości i czy nie identyfikuje się z tą partią, a może to kamuflaż dla pozyskania wyborców, którym nie po drodze z PiS-em.

Ciekawostką był quiz, podczas którego kandydaci musieli zmierzyć się z pytaniami o kompetencje prezydenta miasta.

Choć trudno wskazać zwycięzcę tej debaty, bo kandydaci zaprezentowali się na zbliżonym poziomie, komentarze tuż po wskazywały na Adama Cioka i Arkadiusza Boguckiego.

Zachęcamy do obejrzenia pełnego zapisu debaty, która odbyła się w poniedziałek.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media