fbpx

Polecamy

1/8 finału młodzieżowych mistrzostw Polski w siatkówce dziewcząt (ZDJĘCIA)

W dniach 23-24 marca 2024 r. w hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku Kamiennej, odbył się jeden z 16 turniejów fazy 1/8 Młodzieżowych Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet w kategorii młodziczka.

Organizatorem turnieju był Międzyszkolny Klub Sportowy GALA Skarżysko Kamienna, jako zdobywca Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w tej kategorii wiekowej oraz Biuro Podróży EWWA TOUR Skarżysko-Kamienna i Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji Skarżysko-Kamienna, przy wsparciu innych wymienionych poniżej sympatyków siatkówki i firm wspierających.

Do turnieju w Naszym mieście zakwalifikowały się oprócz gospodyń – MKS GALA Skarżysko Kamienna również trzy drużyny reprezentujące kolejno województwa: lubelskie – TPS Lublin, podkarpackie – UKS MOSIR Dukla oraz małopolskie – SMS SPARTA UJ Kraków.

W sobotę, 23 marca 2024 r. odbyło się uroczyste otwarcie turnieju oraz rozegrano dwa spotkania pomiędzy SMS SPARTA UJ Kraków i MKS GALA Skarżysko Kamienna oraz TPS Lublin i UKS MOSIR Dukla. Obydwa spotkania miały jednostronny przebieg, chociaż do pewnego momentu rywalizacja była równorzędna. Z pierwszego meczu zwycięsko wyszła drużyna z Krakowa natomiast z drugiego drużyna z Lublina zapisując na swoich kontach ważne punkty na rozpoczęcie turnieju.

Po spotkaniu Spartanek z Galówkami odbyła się miła uroczystość, podczas której Naszej drużynie zostały wręczone medale i puchar za zdobycie Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego młodziczek. Dekoracji dokonała Pani Katarzyna Bilska, członkini Zarządu Powiatu skarżyskiego oraz Sekretarz klubu Pani Agnieszka Kamińska. Statuetkę MVP Ligi otrzymała Nasza zawodniczka Izabela Szmidt.

Miłym akcentem tej dekoracji było zachowanie krakowskiej drużyny, która dołączyła się również do świętowania tej chwili z Naszymi dziewczętami.

Drugi dzień turniejowy, w sesji przedpołudniowej przyniósł Nam starcia pomiędzy SMS SPARTA UJ Kraków i UKS MOSIR Dukla oraz MKS GALA Skarżysko Kamienna i TPS Lublin. To drugie spotkanie miało kluczowe znaczenie w kontekście awansu do dalszej fazy MMP czyli do 1/4 finałów.

„Spartanki” z Krakowa gładko pokonały zespół z Dukli, natomiast drugie spotkanie pomiędzy MKS Gala i TPS przyniosło bardzo dużo emocji. Presja związana z możliwością awansu dała się we znaki zawodniczkom obu drużyn. Jednak większym opanowaniem wykazały się lublinianki. Pierwszy set, spokojnie dla „Galówek”, drugi bardzo nerwowy, pełen zmian wyniku zakończony zwycięstwem na przewagi dla TPS. Trzeci decydujący set to już nerwowe zachowania dziewcząt z MKS, które nie uniosły ciężaru i poniosły porażkę.

W sesji przedpołudniowej zapadły rozstrzygnięcia dotyczące awansu do dalszych rozgrywek czyli do 1/4 finałów MMP. Awans uzyskały drużyny z Krakowa i Lublina.

W sesji popołudniowej odbyły się kolejne dwa mecze, które miały wyłonić już tylko zwycięzcę turnieju oraz tą która zajmie trzecie miejsce. Spotkały się w niej TPS Lublin i SMS SPARTA UJ Kraków oraz UKS MOSIR Dukla i MKS GALA Skarżysko Kamienna.

Zespół z Krakowa zanotował trzecie zwycięstwo turniejowe, pokazując dominację w turnieju, natomiast „Galówki” już bez presji, po utracie szansy na awans, zdecydowanie zwyciężyły w swoim meczu, pokazując potencjał jaki jest w tej drużynie.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały od Zarządu MKS Gala Skarżysko Kamienna, pamiątkowe puchary, dyplomy oraz maskotki.

Wybrano również najlepsze zawodniczki w poszczególnych drużynach, a zostały nimi: SMS Sparta Kraków – Gabriela Zych, TPS Lublin – Agata Bugajska, MKS GALA Skarżysko K. – Amelia Barszcz, UKS MOSIR Dukla - Klaudia Bałuta.

Wyniki wszystkich spotkań oraz tabela końcowa przedstawia się następująco:
- MKS GALA Skarżysko Kamienna - SMS Sparta UJ Kraków 0 : 2 (13-25, 18-25),
- TPS Lublin - UKS MOSiR Dukla 2 : 0 (25-18, 25-16),
- SMS Sparta UJ Kraków - UKS MOSiR Dukla 2 : 0 (25-10, 25-16),
- MKS GALA Skarżysko Kamienna - TPS Lublin 1 : 2 (25-19, 23-25, 8-15)
- TPS Lublin - SMS Sparta UJ Kraków 0 : 2 (21-25, 15-25),
- UKS MOSiR Dukla - MKS GALA Skarżysko Kamienna 0 : 2 (25-21, 25-17).

1.SMS SPARTA UJ Kraków 3 6 pkt 6-0 sety 150-93 małe pkt. – AWANS do 1/4
2.TPS Lublin 3 5 pkt 4-3 sety 145-140 m.pkt - AWANS DO 1/4
3.MKS GALA Skarżysko K. 3 4 pkt 3-4 sety 137-147
4.UKS MOSIR Dukla 3 3 pkt 0-6 sety 98-150

Turniej był bardzo dobrą promocją siatkówki w południowo - wschodniej części Polski oraz lokalnie
na terenie miasta Skarżyska i powiatu skarżyskiego.

Zarząd MKS Gala Skarżysko chce PODZIĘKOWAĆ i wyrazić swoją wdzięczność dla –
- Urząd Miasta Skarżysko - Kamienna,
- Powiat Skarżysko - Kamienna,
- Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji Skarżysko - Kamienna,
- Firma BAREL Skarżysko - Kamienna,
- Piekarnia BATMAR Skarżysko – Kamienna,
- Myjnia Auto Pucuś Skarżysko - Kamienna,
- SPOTTED Skarżysko - Kamienna,
- Biuro Podróży EWWA TOUR Skarżysko - Kamienna,
- Pracownia Cukiernicza W SŁODKIM ŚWIECIE ŻOLI Skarżysko - Kamienna,
- Firma AUTO MAX Starachowice,
- Firma DRONSPEKCJA – film z turnieju,
- Aleksandra Komada -oprawa graficzna turnieju,
- Agnieszka Mosiołek – wsparcie pro-zdrowotne,
- Rodziców Naszych wspaniałych oraz zawodniczek „mini”, które podawały piłki.
- Obsłudze hali sportowej oraz wszystkim mediom relacjonującym turniej.

Jesteśmy dumni z tego co się wydarzyło w trakcie tych dwóch dni turniejowych i że było to czysto sportowe, siatkarskie wydarzenie.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media