fbpx

Polecamy

„Akcja palemkowa” skarżyskich zuchów i harcerzy. Zarabiają na obóz

Zuchy i harcerze z 24. Skarżyskiej Gromady Zuchowej oraz 21. Skarżyskiej Drużyny Harcerskiej sprzedają, własnoręcznie wykonane przy współpracy z seniorami, palmy wielkanocne. W ten sposób zbierają pieniądze na wyjazd obozowy dla obu drużyn. We wtorek, 20 lutego zuchy gościły ze swoimi wyrobami rękodzielniczymi u starosty Artura Berusa oraz zachęcały do wsparcia akcji pracowników i interesantów starostwa powiatowego.

Urząd starostwa powiatowego był pierwszą instytucją, w której zuchy i harcerze poprzez sprzedaż własnoręcznie wykonanych kolorowych palm wielkanocnych zainicjowały przedświąteczną akcję wspierającą zbiórkę pieniędzy na wyjazd obozowy. Dzieci z 24. Skarżyskiej Gromady Zuchowej oraz 21. Skarżyskiej Drużyny Harcerskiej wykonały palmy przy współpracy z seniorami z Klubu Seniora Rynek w Skarżysku-Kamiennej.

Wszystkie palmy są ręcznie robione. Zuchy i harcerze wykonali je wspólnie z seniorami, którzy zostali uaktywnieni. Seniorzy byli szczęśliwi i dzieci się tez od nich czegoś nauczyły - taka wspólna praca starszych i młodszych  – mówi Beata Szczygieł, pdharcmistrzyni skarżyskiego hufca ZHP, która zaznacza, że dzieci ze swoimi wyrobami trafia jeszcze do innych instytucji m.in. do Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej.   

Pieniądze zarobione ze sprzedaży palemek zostaną przeznaczone na obóz dla obu drużyn.


reklama


zuchy z wizytą u starosty palmy wykonane przez dziecizuchy z wizytą u starosty zuchy i harcerze z wizytą w starostwie

PS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media