fbpx

Polecamy

Od 26 lutego basen będzie zamknięty. Ruszają prace przy modernizacji

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej informuje, że w związku rozpoczęciem zadania pn. „Przebudowa i modernizacja pływalni miejskiej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Spółdzielczej 19” Kryta Pływalnia będzie otwarta do 25 lutego 2024. Od poniedziałku 26 lutego obiekt zostanie zamknięty na czas modernizacji.

Jak zmieni się skarżyski basen?

  • Hala basenowa posiadać będzie zmodernizowaną nieckę, z podziałem na 4 tory i część pomocniczo-rekreacyjną (nauka pływania z akcesoriami wodnymi typu masaż karku) oraz dobudowaną część rekreacyjną.
  • W strefie rekreacyjnej znajdować się będą brodziki dla najmłodszych, 2 plaże z leżakami oraz dwa jacuzzi dla 6-8 osób. Największą atrakcją obiektu będzie zewnętrzna zjeżdżalnia, do której wybudowany będzie oddzielny basen bezpieczeństwa.
  • Zaplanowana została także strefa uzdrowiskowa z saunami i grotą solną dla 8 osób, gabinetem zabiegowym przystosowanym do wykonywania zabiegów na mokro z natryskiem typu walk in. W strefie tej zaplanowano oczko z zimną wodą i schładzające natryski z wiaderkami oraz leżaki/ławki. W uzupełnieniu programu strefy uzdrowiskowej zaprojektowano małe studio fitness.
  • Powstanie także część administracyjna.
  • Obiekt pozbawiony będzie barier architektonicznych i będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
  • Zagospodarowany będzie też teren przed pływalnią. Powstanie otwarta przestrzeń rekreacyjna, z przeznaczeniem na codzienną aktywność i odpoczynek mieszkańców: pojawi się strefa relaksu z leżakami i hamakami, strefa treningu plenerowego np. yoga, pilates oraz strefa sportu bezpośredniego – pomiędzy pływalnią a budynkiem szkoły zaplanowano boiska do crossminton’a.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media