fbpx

Polecamy

Dwa dni siatkarskich zmagań (zdjęcia)

Stróże prawa z kieleckiego oddziału prewencji zwyciężyli w IX Turnieju Policjantów Województwa Świętokrzyskiego w Piłce Siatkowej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach i Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Świętokrzyskiego. Patronat na imprezą objął Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.

Dwanaście siatkarskich drużyn z całego województwa zameldowało się we wtorkowy ranek w skarżyskiej Hali Sportowej przy ulicy Sienkiewicza. IX Turniej Policjantów Województwa Świętokrzyskiego w Piłce Siatkowej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach i Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Świętokrzyskiego oficjalnie otworzyli: p.o. pierwszego zastępcy szefa świętokrzyskich policjantów insp. Tomasz Jarosz, p.o. zwierzchnika skarżyskich mundurowych mł. insp. Wojciech Król oraz przewodniczący policyjnych związkowców Jerzy Kaniewski.

We wtorek policjanci rywalizowali w rozgrywkach grupowych. Drużyny z pierwszych i drugich miejsc kwalifikowały się do ćwierćfinałów imprezy. Ta faza wyłoniła półfinalistów turnieju i do najlepszej czwórki awansowały ekipy: OPP Kielce, KPP Pińczów, KMP Kielce i KPP Starachowice.

W pierwszym środowym półfinale los skojarzył mundurowych z KPP Pińczów oraz OPP Kielce. Policjanci z oddziału prewencji po zaciętych setach zwyciężyli 2:0. W drugim meczu, którego stawką był finał imprezy spotkali się reprezentanci KMP Kielce i KPP Starachowice. Ci drudzy wygrali 2:0 i mogli cieszyć się z prawa gry o I miejsce.

W zaciętym meczu o najniższy stopień podium lepsi okazali się zawodnicy z Pińczowa, którzy wygrali 2:0 z kolegami z komendy miejskiej w Kielcach, i cieszyli się z zajęcia III miejsca w turnieju. Jak przystało na finał, bardzo ciekawy przebieg miało spotkanie pomiędzy OPP Kielce i KPP Starachowice. Po pełnym ciekawych akcji spotkaniu, policjanci z oddziałów prewencji okazali się lepsi, wygrali w dwóch setach i zapewnili sobie główne trofeum zawodów.

Puchary, medale i nagrody w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Grzegorza Napiórkowskiego wręczyli: p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Skarżysku - Kamiennej mł. insp. Wojciech Król oraz przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Świętokrzyskiego Jerzy Kaniewski.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:

I miejsce - OPP Kielce

II miejsce - KPP Starachowice

III miejsce - KPP Pińczów

IV miejsce - KMP Kielce


reklama


JG / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media