fbpx

Polecamy

Potrącił, uciekł i wrócił, ale… jako świadek. Był po narkotykach?

Wczoraj w Skarżysku – Kamiennej doszło do trzech potrąceń pieszych. Najbardziej ucierpiała 87-latka. Na ulicy Norwida w seniorkę wjechał kierujący mistubishi. Nie udzielił kobiecie pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia. W nocy policjanci odnaleźli uszkodzony samochód i zatrzymali 23-latka podejrzewanego o spowodowanie wypadku. Mężczyzna był trzeźwy, ale badanie narkotestem wykazało w jego organizmie amfetaminę i marihuanę.

Przed godziną 18 na ulicy Norwida na przejściu dla pieszych kierujący mistubishi potrącił 87-letnią mieszkankę miasta. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawca zdarzenia nie udzielił kobiecie pomocy i odjechał. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania japońskiego auta i jego kierowcy. W nocy na jednym z parkingów uwagę funkcjonariuszy przykuł częściowo zakryty plandeką samochód marki Mistubishi. Po jej odsłonięciu okazało się, że auto ma uszkodzoną przednią szybę oraz reflektor. Stróże prawa ustalili, że użytkownikiem pojazdu jest 23-latek. Mężczyzna został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że jest trzeźwy, ale narkotest dał pozytywny wynik. Wskazał, że w organizmie badanego znajduje się amfetamina i THC. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań, następnie trafił do celi. W trakcie czynności śledczy ustalili, że skarżyszczanin po zdarzeniu zaparkował auto i wrócił w miejsce potrącenia, gdzie został wylegitymowany… jako świadek wypadku. Dziś będzie przesłuchany, a niebawem zapewne stanie przed sądem. Jeżeli potwierdzi się, że kierował pod wpływem narkotyków, grozi mu do trzech lata więzienia. Dodatkowo odpowie za nieudzielenie pomocy ofierze swojego działania i ucieczkę z miejsca wypadku.

Kolejne niebezpieczne zdarzenie skarżyscy policjanci odnotowali po godzinie 18 na ulicy Niepodległości. Na przejściu dla pieszych 37-latek kierujący BMW potrącił przechodzącą 29-latkę. Kobieta trafiła do szpitala. Kierowca i poszkodowana byli trzeźwi.

Na szczęście tylko potłuczeń doznała 46-latka potrącona na ulicy Spółdzielczej przez kierującą skodą 38-latkę. Po badaniach pokrzywdzona opuściła szpital.

Szybko topniejący śnieg i opady deszczu spowodowały, że widoczność w czwartkowe popołudnie była bardzo słaba. Policjanci przypominają, że noszenie kamizelek odblaskowych przez pieszych poruszających się poza obszarem zabudowanym jest obowiązkowe. Mimo, że przepis nie narzuca korzystania z elementów odblaskowych w mieście, mundurowi zachęcają do ich stosowania. Pieszy wyposażony w odblaski jest o wiele bardziej widoczny na drodze.

Dziś na terenie całego województwa stróże prawa prowadzić będą działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Zwrócą szczególną uwagę na zachowanie kierowców w rejonie przejść dla pieszych, a także na pieszych, którzy swym zachowaniem mogą stwarzać zagrożenie dla siebie i innych.


reklama


JG / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media