fbpx

Polecamy

Bezpieczniej na DK42

Bezpieczniej i szybciej można wjechać na dwujezdniową drogę krajową nr 42 z ul. Ekonomii w Skarżysku-Kamiennej, a także skorzystać z przejść dla pieszych. Działa już nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu, doświetlone zostały również przejścia dla pieszych.

Budowa sygnalizacji świetlnej z dodatkowym oświetleniem przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Legionów (DK42) i Ekonomii w Skarżysku-Kamiennej zrealizowana została według założeń Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej za kwotę ok. 0,7 mln złotych.


reklama


W ramach zadania zrealizowano budowę sygnalizacji świetlnej akomodacyjnej acyklicznej, co oznacza, że cykle są dostosowane do natężenia ruchu przy zapewnieniu możliwie jak największej przepustowości trasy z pierwszeństwem przejazdu, czyli drogi krajowej. Dzięki sygnalizacji kierowcy mogą bezpieczniej i łatwiej niż dotychczas wjechać na dwujezdniową DK42 z podporządkowanej ul. Ekonomii lub skręcić w lewo z drogi krajowej w miejską ulicę. Dodatkowo piesi mogą poprzez naciśnięcie przycisku zapewnić sobie zielone światło na przejściu.

Nowe rozwiązanie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na trzywlotowym skrzyżowaniu dwujezdniowej drogi krajowej nr 42 z ul. Ekonomii, podobnie jak doświetlenie pięciu przejść dla pieszych, w tym trzech w obrębie skrzyżowania i dwóch zlokalizowanych przed skrzyżowaniem.

Źródło: GDDKiA Kielce

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media