fbpx

Polecamy

Wynalazki towarzyszą nam na każdym kroku, ułatwiając codzienne czynności (zdjęcia)

29 listopada w Szkole Podstawowej nr 13 został zorganizowany Dzień Wynalazcy. Albert Einstein mówił że: „Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza. Nasza wiedza jest zawsze ograniczona, podczas gdy wyobraźnią ogarniamy cały świat”.

Organizatorzy – Samorząd Uczniowski wraz z Radą Rodziców – wpadli na pomysł, że warto przy tej okazji pomóc dzieciom uwierzyć w to, że każdy może odkrywać niezwykłe rzeczy, jeśli tylko użyje wyobraźni. Znakomitym początkiem przygody z odkrywaniem tajemnic świata nauki i niezwykłych wynalazków stał się właśnie Dzień Wynalazcy.

Radio, komputer, komórka to tylko jedne z wielu przedmiotów, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Na co dzień korzystamy z wielu urządzeń i przedmiotów, które ktoś kiedyś wymyślił. Często poświecił całe życie, aby udoskonalić wytwór swojej wyobraźni a w efekcie podarować światu wynalazek, który służy ludzkości do dziś. Współcześnie, ci, którzy korzystają z dobrodziejstw tych urządzeń, nie znają ich twórców.

Ten dzień naszej szkole był dniem szczególnym. Cała społeczność miała okazję do zapoznania się z wynalazkami, które zmieniły świat oraz ich twórcami. Można było je oglądać na stanowiskach
edukacyjnych, na wystawach oraz poczytać na gazetkach ściennych na gazetkach ściennych przygotowanych przez poszczególne klasy.

Mamy nadzieję, że uczniowie i przedszkolaki zapamiętają, że wszystko zaczyna się od potrzeby, która sprawia, że człowiek zaczyna działać, tworzyć rzeczy, które mogą zadziwić świat. Może
udział w przygotowanej wystawie zainspiruje kogoś do podjęcia jakiegoś niezwykłego działania? Nie bójmy się marzyć, działać, podejmować próby realizacji marzeń i pragnień. Działajmy w myśl
słów Alberta Einsteina: „Pamiętajcie nie ma rzeczy nie do zrobienia! Mówił już o tym Einstein „Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi.”

Dzień Wynalazcy był współorganizowany przez Stowarzyszenie Aktywisko przy współfinansowaniu ze strony Urzędu Miasta Skarżysko-Kamienna, w ramach zadania publicznego pn. „Kultura sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Składamy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media