fbpx

Polecamy

Droga wojewódzka nr 751 oddana do użytku (zdjęcia)

Marszałek Andrzej Bętkowski oraz członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka w piątek, 17 listopada, wzięli udział w odbiorze rozbudowanej drogi wojewódzkiej nr 751 Suchedniów – Ostrowiec Świętokrzyski. Zrealizowana inwestycja ma swój początek w Suchedniowie na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 751 z ulicą Kielecką a koniec w południowej części Michniowa w powiecie skarżyskim. W uroczystym oddaniu drogi do użytkowania uczestniczyli także radni Sejmiku Województwa Agnieszka Buras i Jan Maćkowiak.

Inwestycja obejmowała rozbudowę jezdni do parametrów klasy G (szerokość 7 metrów) oraz zjazdów do posesji na długości około 6,5 kilometra drogi wojewódzkiej.

– Droga numer 751 jest jedyną drogą wojewódzką na terenie powiatu skarżyskiego, dlatego tym bardziej się cieszę, że możemy ją dziś oddać mieszkańcom do użytkowania. Przebudowa drogi prowadzona była w dość trudnych warunkach z uwagi na gęstą zabudowę ciągnącą się wzdłuż niej. Firma FART stanęła na wysokości zadania i wykonała nie tylko dobrej jakości jezdnię, ale też chodniki i wiele urządzeń towarzyszących, między innymi przepusty i zatoki przystankowe. Komfort podróżowania tą drogą zdecydowanie się zwiększy – mówi marszałek Andrzej Bętkowski.

Przebudowane zostały istniejące skrzyżowania z drogami podporządkowanymi w tym typu „rondo” na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Bodzentyńskiej oraz zbudowano chodniki, ścieżkę rowerową oraz ciągi pieszo-rowerowe na niemal całym odcinku drogi.


reklama


Powstały nowe zatoki autobusowe i miejsca postojowe, wykonano przebudowę kanalizacji deszczowej, sanitarnej, przepustów, wykonano również przebudowę kolizji z wodociągami, gazociągiem a także linią telekomunikacyjną. Wykonano nasadzenia roślinne w rejonie rond. Wykonawca robót wykonał również nowe oznakowanie pionowe i poziome rozbudowanej drogi.

– To ważna inwestycja nie tylko dla mieszkańców Suchedniowa ale i całego regionu. To dość ruchliwa droga wojewódzka, która przed przebudową była w bardzo złym stanie, teraz natomiast została przebudowana i wyprofilowana oraz, co najważniejsze, stała się bezpieczna dla uczestników ruchu. Zostały wykonane ciągi piesze i rowerowe przez co bezpieczeństwo znacząco wzrosło – podkreśla Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa.

Inwestycja została zrealizowana przez firmę FART Sp. z o.o a wartość zrealizowanych robót wyniosła ponad 51 000 000 złotych. Całkowita wartość inwestycji to ponad 53 000 000 złotych, dofinansowanie ze środków europejskich wyniosło 85%.

Źródło: UMWŚ

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media