fbpx

Polecamy

Nie przechodź obojętnie!

Przed nami zimowa aura i ujemne temperatury. Takie warunki zawsze stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia osób, które znajdują się w ciężkiej sytuacji życiowej, często przebywając w nieogrzewanych pomieszczeniach lub pustostanach. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni.

Skarżyscy policjanci przyjęli dziś rano zgłoszenie o mężczyźnie leżącym w opuszczonym budynku w rejonie przychodni przy ulicy Sokolej. Funkcjonariusze patrolówki zastali na miejscu wyziębionego 65-latka. Szukając schronienia przed zimnem wszedł do wnętrza budynku i zasnął przykrywając się starymi ubraniami. Na miejsce wezwano medyków, którzy zdecydowali o przewiezieniu zmarzniętego mężczyzny do szpitala.


reklama


Nie tylko bezdomni, ale i nietrzeźwi narażeni są na niebezpieczeństwo wychłodzenia organizmu. Pamiętamy o tym, aby informować policję lub instytucje niosące pomoc o każdym ujawnionym przypadku osoby potrzebującej pomocy. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu, może uratować ich życie.

Informujmy o takich przypadkach korzystając z bezpłatnego numeru tel. 112. Możemy także skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, ale tylko w przypadkach, które nie wymagają natychmiastowej interwencji.

JG / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media