fbpx

Polecamy

Bezpłatna prelekcja „FASD – jak zorganizować sieć wsparcia w środowisku lokalnym?” – zapraszamy

Bezpłatna prelekcja „FASD – jak zorganizować sieć wsparcia w środowisku lokalnym?” – zapraszamy Bezpłatna prelekcja „FASD – jak zorganizować sieć wsparcia w środowisku lokalnym?” – zapraszamy

Zapraszamy na prelekcję „FASD – jak zorganizować sieć wsparcia w środowisku lokalnym?”, która odbędzie się 24 listopada 2023r. o godz. 10.30 w PATIO Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku- Kamiennej.

Już od pięciu lat Gmina Skarżysko-Kamienna aktywnie realizuje kampanię CIĄŻA BEZ ALKOHOLU. Co roku staramy się zaprosić do nas specjalistę w temacie spektrum alkoholowego zespołu płodowego wierząc, że wymiana wiedzy i doświadczeń pozwoli nam na to, byśmy mogli być coraz bardziej skuteczni w pracy z dzieckiem, a czasem już osobą dorosłą ze spektrum FASD.

Tym razem na nasze zaproszenie odpowiedziała p. Katarzyna Dyląg – specjalistka pediatrii. Od początku swojej drogi zawodowej związana z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie. Pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Patofizjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz Katedry Pediatrii Krakowskiej Akademii im. A. Frycza-Modrzewskiego. Członkini zespołu Centrum Kompleksowej Diagnostyki FASD przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika. Współzałożycielka grupy roboczej opracowującej polskie kryteria diagnostyczne dla FASD.

W programie znajdą się takie zagadnienia, jak:

  1. FASD (spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych) – częsty, choć ukryty problem- patofizjologia, epidemiologia, nomenklatura.
  2. FASD na osi życia pacjenta – jakie objawy mogą wskazywać na rozpoznanie FASD w zależności od wieku pacjenta.
  3. Formy pomocy – jak zorganizować sieć wsparcia w środowisku lokalnym.

 Osoby zainteresowane udziałem w prelekcji proszone są o wypełnienie i przesłanie karty zgłoszeniowej (do pobrania TUTAJ) do 21 listopada 2023r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczenie wypełnionej karty do Urzędu Miasta w Skarżysku- Kamiennej, ul. Sikorskiego 18, pok. 15.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego: 41 25 20 518.


reklama


Udział w prelekcji jest bezpłatny.

Wydarzenie jest finansowane ze środków gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2023.

DO POBRANIA:
WZÓR KARTY ZGŁOSZENIOWEJ

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media