fbpx

Polecamy

Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushinkai Skarżysko-Kaminna 2023 przechodzi do historii (ZDJĘCIA)

07 października 2023 w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suchedniowie odbył się kolejny IX Międzynarodowy Turnieju Karate Shinkyokushinkai Skarżysko-Kamienna Cup 2023, który zgromadził około 400 karateka z 30 klubów z całej Polski oraz zawodników z Czech, Ukrainy, Łotwy, Litwy. Nie dotarli zgłoszeni zawodnicy z Maroka. Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate” reprezentowało 17 zawodników i zawodniczek w tym pięcioro debiutantów, którzy zdobyli 17 medali indywidualnych i czwarte miejsce drużynowo.

Niestety nie udało się stanąć na podium drużynowym. Ekipy zagraniczne zgłosiły znacznie większe składy zawodników, a Kielecki Klub Sportowy Karate Kyokushin z Kielc nawet czterokrotnie przebił liczebnie nasz klubu. Niestety wielu naszych zawodników albo było chorych, albo mieli kontuzje po ostatnich startach stąd tak mała liczba zawodników broniących tytułu z ubiegłego roku podkreśla sensei Zbigniew Zaborski.

W tym roku musieliśmy odbywać nasz skarżyski turniej w Suchedniowie. To dziwne impreza skarżyska zmuszona do przeniesienia na suchedniowski teren. Nie mieliśmy na to wpływu, a impreza musiała się odbyć. Od wielu lat jest to impreza cykliczna i umieszczana w kalendarzu imprez Polskiego Związku Karate, Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai oraz EKO organizowana była w hali sportowej w Skarżysku-Kamiennej. Rezerwacja hali sportowej w naszym mieście nastąpiła już pół roku wcześniej może nawet jeszcze wcześniej i wpisana w kalendarz imprez MCSiR Skarżysko-Kamiennej. Jednak w ostatniej chwili musiała zostać przeniesiona.

Musieliśmy stanąć na przysłowiowej głowie, aby ją dopiąć na ostatni guzik, a czasu było mało. Musieliśmy zmieniać zaproszenia. Niektóre kraje do nas nie przyjechały z powodu zbyt krótkiego czasu na zmianę wniosku o wizy, bo wszystko trzeba było zmieniać, adresy etc. No cóz daliśmy radę mimo przeciwności jakie napotkaliśmy. Konkluduje sensei Zbigniew Zaborski. Szkoda bo Impreza promująca nasze miasto nasz region nie odbyła się w Skarżysku-Kamiennej, lecz w Suchedniowie. Wiele skorzystał na promocji region Suchedniowa. Gościnność na tej ziemi była wspaniała.

Ludzie odpowiedzialni za hale bardzo na pomogli szczególnie kierownik hali Pan Krzysztof Adamiec. Tą wspaniałą gościnność podkreśliła także Pani Minister Anna Krupka, która przybyła na ten turniej, ale przejdźmy do konkretów mówi sensei Zaborski, a zatem Zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” zdobyli 17 medali indywidualnych w tym 5 złotych medali, 7 srebrnych medali i 5 brązowych medali oraz 4 miejsce drużynowo na 30 uczestniczących klubów.

Złote medale w zdobyli :

1. Angelika Skorek
2. Jakub Galant – pierwszy start w zawodach debiutant
3. Wiktoria Aleksandrowicz
4. Zuzanna Wiśniewska
5. Piotr Kwiecień

Srebrne medale zdobyli:

1. Zuzanna Karpeta
2. Jessica Skorek
3. Maja Oleksiak
4. Wiktoria Sokół
5. Olaf Piwowarczyk
6. Bartosz Gładyś
7. Maria Garbala

Brązowe Medale zdobyli:

1. Szymon Libich
2. Szymon Zych
3. Dawid Faliszewski
4. Dominik Potępa
5. Dawid Żmijewski – pierwszy start w zawodach debiutant

Najlepszą zawodniczką turnieju - Angelika Skorek -Skarżysko-Kamienna
Najlepszym zawodnikiem turnieju – Girts Andrejevs Łotwa

Drużynowo:
1. Kielce
2. Kobierzyce
3. Łotwa
4. Skarżysko-kamienna

To wspaniały sukces Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” na IX Międzynarodowym Turnieju Karate Shinkyokushinkai Skarżysko-Kamienna CUP 2023
Dziękuję rodzicom, opiekunom oraz mojej żonie Kasi za profesjonalną weryfikację zawodników przygotowanie nagród dyplomów etc, a także mojemu synowi Kacprowi za profesjonalną obsługę programu kumite technology.

Dziękuję wszystkim, sponsorom, ludziom dobrego serca. To sukces nas wszystkich rodziców, dzieci, opiekunów. Przed nami kolejne bardzo ważne wyzwanie dodaje sensei Zaborski to Mistrzostwa Polski, które odbędą się w najbliższą sobotę we Wrocławiu.


reklama


1 komentarz

  • Zaborek
    Zaborek poniedziałek, 09 październik 2023 20:01 Link do komentarza

    Szanowni Państwo mieszkańcy naszego miasta i regionu. Nasz IX Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushinkai Skarżysko-kamienna CUP 2023 przeszedł do historii, aby cokolwiek powiedzieć zacznę od słów wspaniałego hitu Perfektu:...Gdy emocje już opadną Jak po wielkiej bitwie kurz
    Gdy nie można mocą żadną Wykrzyczanych cofnąć słów… pora na podziękowania. Serdecznie Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do ogromnego sukcesu organizacyjnego tego turnieju, mimo iż było wiele trudności, zmuszeni do organizacji tak wspaniałej kilku już letniej tradycji turnieju w Suchedniowie - zrobiliśmy to. Dziękuję sponsorom, ludziom dobrego serca, całej naszej klubowej ekipie. Kochani osiągneliście wielki sukces na suchedniowskiej ziemi. Mam nadzieję, że już więcej nikt nie ośmieli się zmienić miejsca naszego turnieju. To nasza skarżyska impreza dla dzieci, młodzieży a także starszych. Impreza sportowa nie komercyjna, promująca nasze miasto na cały kraj i Europę. Wstęp na naszą imprezę był wolny czyli bezpłatny. Na nasze zawody przybyło około 400 zawodników z 30 klubów całej Polski i kilku krajów Europy. Wielu nie mogło przyjechać ze względu na bardzo późną zmianę miejsca zawodów. Po prostu nie zdążyli złożyć nowych wniosków na wizy. Kochani w przyszłym roku to będzie X Jubileuszowy turniej mam nadzieję, że będzie to jeszcze lepsza impreza i jeszcze bardziej obsadzona wspaniałymi zawodnikami. Wielkie podziękowania dla mediów, prasy, radia i telewizji. Dodać należy, że na tak wielką imprezę przybyli zacni goście wśród nich Pani minister Anna Krupka, a także ludzie dobrego serca. Chcecie Państwo przeżyć te chwile raz jeszcze polecam skopiować na ten link i na stronach google będzie mieli Państwo zobaczyć jak wyglądała ta impreza - sportowa, gdyż turniej prowadzony była przez TV sport boks na żywo z trzech mat .... https://www.youtube.com/watch?v=dEM9IG6Akqc. Raz jeszcze z całego serca Dziękuję wszystkim. Do zobaczenia za rok konkretnie 11 października mam nadzieję, że tym razem w Skarżysku-kamiennej. OSU.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media