fbpx

Polecamy

Zapraszamy organizacje pozarządowe do współpracy przy tworzeniu Rocznego Programu Współpracy Miasta z Organizacjami Pozarządowymi

Przystępując do pracy nad rocznym programem współpracy Gminy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok, zapraszamy lokalne organizacje pozarządowe do udziału w tworzeniu dokumentu, na którym opiera się współpraca pomiędzy samorządem a sektorem pozarządowym.
 
Wypracowanie płaszczyzny wspólnych działań umożliwia obywatelom bezpośrednie włączenie się w kreowanie polityki społeczno-gospodarczej miasta. Zapewnia zaspokajanie potrzeb społeczności lokalnej zgodnie z jej wolą.
 
Wzajemny przepływ informacji i nawiązanie merytorycznej współpracy władz miasta z przedstawicielami sektora pozarządowego stwarza korzystny klimat prowadzący do obustronnej edukacji i w konsekwencji do poszerzania obszarów współdziałania.
 
Realizacja zadań publicznych przy współpracy organizacji pozarządowych jest jednym z elementów efektywnego zarządzania miastem. Jawny i czytelny system przyznawania dotacji na wsparcie realizacji zadań publicznych pozwala na wydatkowanie środków publicznych zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji.
 
Przygotowywany każdego roku program stanowi wyraz zaangażowania obu stron w stworzenie optymalnego planu współpracy.
 
Uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety, w której przedstawicie Państwo swoje propozycje i uwagi do programu na rok 2024.
 
Jednocześnie załączamy formularz aktualizacji danych dot. Państwa organizacji. Dzięki wypełnieniu ankiety aktualizacyjnej informacje na temat organizacji zostaną zamieszczone na stronie internetowej w „Mapie aktywności Organizacji Pozarządowych”.
 
Prosimy o zwrot ankiet w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27 września 2023r. Ankietę oraz formularz można dostarczyć do Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej, ul. Sikorskiego 18 do Referatu Zdrowia i Spraw Społecznych (pokój Nr 015 na parterze) lub przesłać na adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
 

reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media