fbpx

Polecamy

100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej (zdjęcia)

Ochotnicza Straż Pożarna w Skarżysku-Kamiennej świętuje 100-lecie istnienia. Uroczystość z tej okazji, która odbywała się na placu jednostki 9 września, połączona była z przekazaniem dla OSP nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i odznaczeniem osób zasłużonych dla pożarnictwa.

W uroczystości z okazji 100-lecia OSP uczestniczyli również przedstawiciele władz miasta: prezydent miasta Konrad Krönig, zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński oraz skarbnik miasta Ewa Pawełczyk.

Zebranych przywitał prezes OSP Skarżysko-Kamienna Andrzej Markiewicz. Przedstawił on rys historyczny jednostki, która dba o bezpieczeństwo mieszkańców już od 100 lat. Podkreślano, że obecnie OSP Skarżysko-Kamienna bierze udział w największej ilości interwencji spośród jednostek OSP z powiatu skarżyskiego. Ponadto wchodzi w skład Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego „Północ”.

Uroczystość połączona była z oficjalnym przekazaniem dla jednostki nowego wozu ratowniczo-gaśniczego, przy zakupie którego gmina Skarżysko-Kamienna pomogła finansowo. Wóz został poświęcony. Nadano mu imię „Jędrek”.

W czasie obchodów zasadzony został „Dąb 100-lecia”, a osoby zasłużone dla pożarnictwa otrzymały medale i wyróżnienia. Wśród uhonorowanych medalem znaleźli się także: prezydent miasta Konrad Krönig oraz skarbnik miasta Ewa Pawełczyk.

Prezydent miasta – który w imieniu mieszkańców złożył życzenia z okazji 100-lecia na ręce prezesa OSP Andrzeja Markiewicza – pogratulował druhom dotychczasowych osiągnięć, podziękował za profesjonalizm w działaniu, ofiarną pracę oraz dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców. Zadeklarował również dalszą współpracę.


reklama


UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media