fbpx

Polecamy

„Wojskowy” żar święta w Muzeum Orła Białego (DUŻO ZDJĘĆ)

Lejący się z nieba żar nie przeszkodził w tłumnym świętowaniu Dnia Wojska Polskiego w skarżyskim Muzeum im. Orła Białego. „Gwiazdą” dorocznego pikniku była grupa rctank.pl, która przedstawiła tym razem czołgowy przejazd ulicami miasta kolejarzy.

Konstrukcja, którą dzień wcześniej pieczołowicie tworzyli rekonstruktorzy z rctank.pl zaimponowała licznej publiczności. Starannie zrekonstruowane czołgi przejeżdżały, m.in. skarżyską ulicą Staffa. Mijały też zabytkowy budynek Muzeum. Rekonstruktorzy z siedleckiej grupy, już trzeci rok z rzędu gościli na muzealnym placu a możliwość sterowania zbudowanymi przez nich obiektami zawsze stanowiła dodatkowy plus prezentacji.

W świątecznej atmosferze nie zabrakło amatorów ufundowanego przez Muzeum bigosu, który serwowały gospodynie z KGW Kierzowianki. Do pierwszych 600 zakupionych biletów dodawano w tym dniu kupon na darmową rację żołnierskiej strawy.

Dużym zainteresowaniem, jak zawsze, cieszyło się stoisko miejscowego „Mesko” a chętni do prób na strzelnicy mogli skorzystać z „muzealnej” broni ASG. Mimo upału nie brakło zainteresowanych do zmierzenia się z rowerowym trenażerem a niespożyte siły mieli najmłodsi, którym Muzeum zaproponowało liczne gry i zabawy ruchowe.

Każdy wygrywał w muzealnym „kole fortuny” a chętni do wyczynów „hippicznych” mogli skorzystać z oferty „Cichej stajenki”.

Gośćmi świątecznego pikniku byli Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz jego zastępca Krzysztof Myszka. Obaj przekazali rekonstruktorom z rctank.pl pamiątkowe albumy. Ich treść nawiązuje do 100 – lecia miasta, którą to rocznicę Skarżysko czcić będzie jeszcze do grudnia.

Tymczasem Muzeum im. Orła Białego zaprasza już na kolejny event, którym będzie II Ogólnopolski Zlot Marynarzy (25-27.08.). Jego kulminacją ma być koncert w sobotę 26 sierpnia o godz. 17. Wstęp nań będzie gratisowy a na scenie wystąpią: „Old Marinners”, „Klimat” i „Sufler”. Zapowiada się przeszło trzy godziny wspanialej zabawy w znanych wszystkim muzycznych rytmach


reklama


1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media