fbpx

Polecamy

"Niezłomni na Szlakach Green Velo" czyli grupa uczniów i nauczycieli dokonuje niemożliwego (ZDJĘCIA)

Grupa uczniów i nauczycieli Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej rozpoczyna projekt: „NIEZŁOMNI NA SZLAKACH GREEN VELO” Rok temu dokonaliśmy niemożliwego. Mówiono nam że nie damy rady, że poprzeczka jest za wysoka. A my nie „rozglądając się na boki” zdobyliśmy 28 szczytów Korony Gór Polski robiąc to w dziewięć miesięcy. Udowodniliśmy że niepełnosprawność może być motywacją do dążenia do celu. A jeśli jest motywacja, to do spełniania marzeń jest już tylko krok. Żeby zrobić ten krok i tym razem jak poprzednio dostaliśmy wsparcie finansowe od naszych przyjaciół - Przyjaciół Dzieci z ZPEW.

Zarówno w aukcjach jak i spontanicznych datkach. Za co z całego serca Wielkie Dzięki. Teraz kolejne „Zadanie Specjalne”. Wsiadamy na rowery i jedziemy przecierać nowe szlaki. Przed nami trasa Velo Baltica. Jest to trasa wchodząca w skład międzynarodowego szlaku EuroVelo 10 (trasa rowerowa R10), który poprowadzono wokół Morza Bałtyckiego. Nazwa Velo Baltica określa polską część tego szlaku.

Jest to jedna z najdłuższych oznakowanych tras rowerowych w Polsce, mierząca ok. 540 km. Trasa rozpoczyna się w Świnoujściu, a kończy w Elblągu. Suma podjazdów: 940 m Suma zjazdów: 952 m Maksymalna wysokość: 68 m n.p.m. Minimalna wysokość: -4 m n.p.m. Zważywszy na długość Velo Baltica podzieliśmy ją na dwa etapy: - majowy 21-28.05.2023 (Świnoujście – Główczyce)- 301KM/7DNI - wrześniowy (szczegóły w trakcie ustalania) na pewno 239 pozostałych KM.

Przedstawiamy naszą relacje z przebytej trasy #BalticaVelo


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media