fbpx

Polecamy

Sześć medali zawodników SKSW podczas międzynarodowego turnieju w Józefowie (ZDJĘCIA)

W sobotę 20 maja 2023 w hali sportowej Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie odbył się XXIV Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. Turniej zgromadził 550 karateka z 45 klubów z całej Polski oraz z Łotwy, Litwy, Ukrainy.

Skarżyski Klub Sportów Walki:Kyokushin-Karate reprezentowało 8 zawodników, którzy zostawili całe serducho na matach pokazując swoje umiejętności i trud włożony na treningach w tej ósemce znajdowało się dwoje debiutantów startujących po raz pierwszy w tak dużym turnieju.Turniej odbywał się w formule kumite full kontakt ALL Kick oraz w formule kata indywidualne open. Skarżyscy zawodnicy zdobyli w sumie 6 medali w tym 2 złote medale, 3 srebrne medale i 1 medal brązowy. Kacper Banasiewicz i Jakub Adamski po wygraniu swoich walk eliminacyjnych, musieli zadowolić się miejscami IV. To kolejny sukces Skarżyskiego Klubu Sportów walki „kyokushin-Karate” Zaborek-team i wielka promocja miasta. Turniej ten był także kolejnym sprawdzianem przygotowań do Mistrzostw Europy, które odbędą się w czerwcu w Debreczynie na Węgrzech. Poziom turnieju zarówno sportowo jak i organizacyjnie był bardzo wysoki. Walki przebiegały bardzo sprawnie, za co należą się brawa dla sędziów i organizatorów turnieju.

Złote medale w kategorii kumite (walki) zdobyli:
1. Zuzanna Wiśniewska (kadra Polski)
2. Zuzanna Karpeta

Srebrne madale w kategorii kumite (walki) zdobyli:
1. Marcel Banaczkowski
2. Bartek Gladyś
3. Wiktoria Aleksandrowicz (kadra Polski)
Brązowy medal w kategorii kumite zdobył : DOMINIK POTĘPA

IV MIEJSCA TUŻ ZA PODIUM ZDOBYLI : Kacper Bansiewicz oraz Jakub Adamski w kumite i w kata Ekipa Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” pokazała się z bardzo dobrej strony. Jest to kolejny dobry wynik naszego klubu na międzynarodowych zawodach podkreśla trener sensei Zbigniew Zaborski 4 Dan. Nie zawiedli wszyscy biorący udział w zawodach zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate”, także debiutancki. Jestem bardzo szczęśliwy z odniesionego sukcesu, podkreśla Zbigniew Zaborski.

Przed nami kolejne treningi, sparingi i mocne przygotowania do Mistrzostw Europy. Przed nami wyjazd na kolejny bardzo mocny Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Carpatia Cup, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Do tej pory zgłosiło się już 700 zawodników i zawodniczek z całej Polski i wielu krajów Europy. Myślę, że to będzie ostateczny sprawdzian przed Mistrzostwami Europy powiedział sensei Zbigniew Zaborski trener Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate”.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media