fbpx

Polecamy

Dobiega końca budowa kanalizacji na ul. Żeromskiego

Najpóźniej do końca sierpnia potrwają prace związane z budową sieci kanalizacyjnej w ul. Żeromskiego w Gminie Suchedniów.

–Cieszę się, że Gmina Suchedniów realizuje tak potrzebne dla mieszkańców inwestycje. Co ważne, budowa tej kanalizacji niemal w stu procentach realizowana jest ze środków zewnętrznych – mówiła 19 maja na konferencji prasowej na miejscu budowy posłanka Agata Wojtyszek.

Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach wyjaśnił, że gmina na to zadanie pozyskała 10 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”, niemal 2 mln z RPO Województwa Świętokrzyskiego. Poza siecią wybudowane zostaną też chodniki i odtworzona droga. Dodał, że trwa też budowa sieci kanalizacyjnej w ul. Langiewicza wraz z ulicami przyległymi. Po zakończeniu tych zadań Aglomeracja Suchedniów będzie w 100% skanalizowana. Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów podziękował posłance za pomoc w pozyskaniu środków przez gminę.

Obecna na spotkaniu miejscowa rada Agnieszka Włodarczyk-Mazurek wyjaśniła, że na tą inwestycję mieszkańcy czekali od 2017 roku, kiedy to powstał społeczny komitet budowy.
–Inwestycja była więc bardzo wyczekiwana i bardzo poprawi komfort życia mieszkańców – dodała radna.

Źródło: UMiG Suchedniów

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media