fbpx

Polecamy

Osoby związane z historią naszego miasta wciąż "żywe"!

2 uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego pojadą w grudniu 2023 roku w nagrodę do Strasbourga i Brukseli! Martyna Adamczyk i Zuzanna Bodak reprezentujące I LO z naszego miasta w finale Wojewódzkiego Konkursu pt.: "Wódz i polityk - życie i działalność generała Władysława Sikorskiego"  zajęły 2 miejsce.
Finał odbył się w Kielcach 16 maja w Przystanku Historia IPN. Trzy pierwsze zespoły z naszego województwa otrzymały, jako główną nagrodę 4-dniowy wyjazd do Strasbourga i Brukseli ufundowany przez europosła prof. R. Legutko. GRATULUJEMY!!!
 
PS. Dla mniej świadomych historii naszego grodu przypominamy, że to własnie gen. W. Sikorski, jako Premier RP położył swój podpis pod aktem nadania osadzie Kamienna praw miejskich 28 grudnia 1922 roku!

reklama


 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media