Polecamy

Debata społeczna o bezpieczeństwie

We wtorek, 8 maja br. w Sali Konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej odbyła się debata społeczna pod nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ".

Debata z udziałem przedstawicieli Policji, władz samorządowych powiatu skarżyskiego, instytucji państwowych i samorządowych, zakładów pracy oraz mieszkańców miasta i powiatu miała na celu wypracowanie wniosków do realizacji przez skarżyską Komendę Policji oraz inne instytucje w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Samorząd Powiatu Skarżyskiego podczas debaty reprezentowali starosta Jerzy Żmijewski, wicestarosta Artur Berus oraz pracownicy Zespołu ds. Zarządzania Kryzysowego Agnieszka Prusinowska i Jacek Krzepkowski.

Podczas spotkania komendant powiatowy Policji w Skarżysku-Kamiennej insp. Tomasz Śliwiński omówił funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jakie działania zostały podjęte przez skarżyską Policję na zgłoszone w roku 2017 zagrożenia oraz przedstawił statystykę stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu skarżyskiego. Szeroko omówiono także prowadzone przez Policję działania w zakresie profilaktyki społecznej ze szczególnym uwzględnieniem prewencji antynarkotykowej i cyberprzemocy oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Debata zakończyła się dyskusją, w której uczestnicy poruszyli najbardziej nurtujące ich sprawy dotyczące bezpieczeństwa, kontaktów z funkcjonariuszami, uświadamiania społeczności lokalnej czy egzekwowania wykroczeń. Starosta Jerzy Żmijewski dziękując za dobrą współpracę samorządu powiatowego z komendą Policji zasygnalizował, iż najczęściej zgłaszanym, do niego przez mieszkańców miasta, problemem jest nieprawidłowość parkowania na drogach osiedlowych. Dlatego też zwrócił się do Policji z prośbą o częstsze patrole w takich miejscach.

Wśród zgłaszanych przez mieszkańców powiatu skarżyskiego postulatów były także te dotyczące m.in. zwrócenia uwagi na prawidłowe przewożenie w autach małych dzieci, uświadamianie rodziców jak ważną rolę w bezpieczeństwie najmłodszych stanowią foteliki samochodowe, prowadzenia szeroko pojętej prewencji osób starszych ze względu na fakt, iż największą liczba wypadków drogowych jest z udziałem seniorów. Ponadto zwrócono uwagę na bezpieczeństwo w ruchu kolejowym, zwiększenie ilości patroli gł. w okresie letnim w okolicach zalewów czy dostosowanie znaków drogowych do odpowiedniej widoczności na skrzyżowaniach. Poruszono także problematykę związaną z edukacją społeczności lokalnej w zakresie pomocy przed medycznej, kultury języka na boiskach szkolnych w godzinach popołudniowych, czy sprzątania odchodów po swoich pupilach.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media