Polecamy

Po XLV sesji Rady Powiatu Skarżyskiego

W środę, 18 kwietnia w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej odbyła się XLV w kadencji sesja Rady Powiatu Skarżyskiego zwołana na wniosek zarządu powiatu. Radni podczas sesji uchwalili pięć uchwał. Między innymi wyrazili zgodę na obciążenie prawem nieodpłatnego użytkowania na rzecz szpitala powiatowego w Skarżysku-Kamiennej nieruchomości gruntowej niezabudowanej, na potrzeby mającego powstać lądowiska. Nieruchomość ta stanowić będzie wkład własny jednostki w realizację projektu pn. "Budowa lądowiska dla śmigłowców ratunkowych dla potrzeb ZOZ w Skarżysku-Kamiennej oraz doposażenie SOR w sprzęt medyczny".

Zgodę, radni powiatu, wyrazili także na zawarcie przez Powiat Skarżyski porozumienia w sprawie zasad współpracy przy budowie bezkolizyjnego skrzyżowania – wiaduktu kolejowego w ciągu linii kolejowej nr 8 Warszawa Zachodnia – Kraków Główny na odcinku Skarżysko-Kamienna – Kielce – Kozłów, z drogą powiatową nr 0578T na terenie Gminy Suchedniów. Realizacja tej inwestycji planowana jest na lata 2020-2022.

Pozostałe przyjęte uchwały dotyczyły zmiany wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Skarżyskiego na lata 2018-2035, wprowadzenia zmian w budżecie powiatu na 2018 rok oraz powołania komisji konkursowej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Obwodu Lecznictwa Kolejowego SP ZOZ w Skarżysku-Kamiennej.

sesja - zapis audio

J.Jagiełło/Powiat Skarżyski

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media