fbpx
Logo
Wydrukuj tę stronę

Srebrny medal Kacpra Zaborskiego w Pucharze Polski w K-1

W dniach 15, 16 i 17 czerwca w Bałtowie odbył się Puchar Polski w kickboxingu w formule K-1. W turnieju tym wystartował syn naszego mistrza sztuk walki Zbigniewa „Zaborka” Zaborskiego – Kacper Zaborski, brązowy medalista Mistrzostw Polski w K-1 na co dzień trenujący w Wiktorii Szydłowiec pod okiem wspaniałego trenera Pawła Surdego ongis rewelacyjnego fightera

W tegorocznej edycji Pucharu Polski odbywającej się we wspaniałej scenerii Parku Jurajskiego w Bałtowie Kacper Zaborski wraz ze swoim klubowym kolegą Piotrem Wiśnisem wystartowali w kategorii junior do 71 kg. Była to jedna z najmocniej obsadzonych kategorii tego pucharu albowiem do rywalizacji stanęli utytułowani zawodnicy jak Karol Mamerski z Dragona Starachowice.

W walce, której stawką był półfinał Kacper zmierzył się z zawodnikiem z Sejn doświadczonym i mocno przygotowanym Damianem Tomkiewicz (PANZER TEAM SEJNY SEJNY). Jednak Kacper wygrał stosunkiem głosów 3 do zera mimo iż dwie pierwsze rudny przegrywał 2 do 1 jednak trzecia ostatnia runda należała do Kacpra i w efekcie wygrał jednogłośnie. W tym samym czasie toczył półfinałową walkę jego kolega klubowy Piotr Wiśnios. Trener liczył na finał Wiśnios – Zaborski, jednak kolega klubowy Piotr przegrał swoją walkę z bardzo utytułowanym zawodnikiem ze Starachowic Karolem Mamerskim. Został więc finał Mamerski-Zaborski. Kacper spotykał się już dwukrotnie z tym bardzo utytułowanym zawodnikiem i dwukrotnie przegrał na punkty.

Tym razem było podobnie. Kacper Zaborski nie sprostał medaliście pucharu świata i po raz trzeci z nim przegrał, zajmując ostatecznie drugie miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że Kacper przygodę z kickboxingiem rozpoczął kilka miesięcy temu do tej pory był zawodnikiem Skarżyskiego Klubu Sportów Walki i startował w zawodach karate zajmując wysokie lokaty na prestiżowych zawodach w tym na mistrzostwach polski czy kwalifikacjach do mistrzostw Europy.