Polecamy

Dlaczego warto ćwiczyć?

Z cyklu, rozmawiamy aktywnie. Naszą rozmówczynią jest pani Kamila Jabłońska, trenerka w Akademii Holistycznej, która w rozmowie z nami powie dlaczego gimnastyka jest ważna w każdym wieku oraz dlaczego warto ćwiczyć. Przekona niezdecydowanych i... opowie o swoim pasjach.

Dlaczego gimnastyka jest ważna w każdym wieku?

Ćwiczenia ważne są w każdym wieku. Gdy jesteśmy w wieku przedszkolnym i szkolnym potrzebujemy aktywności ruchowej. To ona pozwala nam wzmacniać mięśnie, lepiej się rozwijać i kształtować prawidłową postawę. Ma to duże znaczenie również w okresie dojrzewania, kiedy kości rosną bardzo szybko. Jako osoby dorosłe również powinniśmy ćwiczyć.

Dlaczego warto ćwiczyć?

Ćwiczenie pozwala mam utrzymać ciało w dobrej kondycji. Nie bez znaczenia jest prowadzony przez nas tryb życia. Kiedy jesteśmy w wieku dojrzałym gimnastyka poprawia nam sprawność, koordynację ruchową i zdrowie. Organizm czerpie z naszego ruchu same korzyści. Ciało się modeluje, redukuje się tkanka tłuszczowa, poprawia się krążenie i wydzielają się tak potrzebne endorfiny, czyli hormon szczęścia.

Co powiedziałabyś osobie, które się wahają czy zacząć?

Osobie, która stroni od ćwiczeń fizycznych staram się tłumaczyć nie tylko, jakie pozytywne skutki dla organizmu niesie ze sobą aktywność fizyczna, ale przede wszystkim by nie bała się spróbować. Taka osoba mogłaby zacząć od zwykłych spacerów lub basenu żeby po prostu się nie zrazić zbyt dużym wysiłkiem na początku. Z czasem można stopniować trudność wykonywanych ćwiczeń lub zwiększać dystanse i czas treningu (zależny od dyscypliny).
Trudno jest ćwiczyć samemu w domu. U wielu osób szybko znika motywacja. Łatwiej jest ćwiczyć na siłowni z trenerem lub na zajęciach grupowych, które również prowadzę w Akademii Holistycznej. Wtedy nie brakuje tak szybko motywacji, a opiekujący się osobą trener dostosuje trening, jeśli chodzi o stopnień zaawansowania trudności i wysiłku.

Trener Kamila Jabłońska pasjonuje się sportami sprawnościowymi. Gimnastyka i Akrobatyka Sportowa to dziedziny sportu, na których się skupia i pragnie dzielić się tą pasją.

Cieszę się, że przez moją pracę mogę mieć wpływ na propagowanie sportu nie tylko wśród dzieci. Misją Trenerów Akademii Holistycznej jest nie tylko uświadamiać innych jak ważna w życiu jest sprawność fizyczna, ale również motywować ich do działania Własnym przykładem. Sama trenuję od najmłodszych lat i chciałabym mieć wpływ na to by jak najwięcej osób mogło utrzymać swoją sprawność.

Serdecznie zapraszam na zajęcia gimnastyczne dla dorosłych oraz treningi indywidualne wszystkich, którzy chcieliby poprawić swoją kondycję. Zajęcia z gimnastyki sportowej dla dorosłych odbywają się w Akademii Holistycznej w każdy czwartek o godzinie 20: 00 więcej informacji pod nr kontaktowy Kamila Jabłońska 886-224-242

AH

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media